Lindseon

Tato na první pohled pochmurná hornatá krajina se dvěma majestátnými vrcholy je plná skrytých překvapení. Stala se srdcem království Chorie a sídlem elfských králů. Nachází se zde hlavní město Clorion a také pozůstatky Břitověže. Díky velké nadmořské výšce a severní poloze jsou zde dlouhé a kruté zimy a mírná krátká léta.

Geography

Lindseon je oblast, nacházející se v jihovýchodním cípu Temných hor. Na jejím území se tyčí největší hory Chorie Alamenet a Gilberet. Vrcholky těchto i mnohých dalších hor v okolí jsou celoročně pokryty sněhem. Celá zdejší krajina je zrádná, hornatá, plná úzkých průsmyků a tajných zákoutí. Nachází se zde nechvalně známá Černá soutězka, kde se odehrál první střet mezi elfy a obry. Ten také spojuje Lindseon s Oriminem na jihozápadě. Na severozápadě se nachází Eredvonův průsmyk, spojující Lindseon s Erevainem. Průměrná nadmořská výška údolí je 1200 metrů nad mořem. Při započítání hor se však zvedá téměř na dvojnásobek.

Lidseonské hory jsou protkány stovkami drobných potůčků, říček a řek. Nejznámnější je Sania, přitékající ze západu. Má průměrně asi 26 metrů na šířku a poměrně rychlý proud. Její hloubka je až 230cm. Na této řece stojí trosky Břitověže. Hned za věží Sania spadá dolů v 42 metrů vysokém vodopádu. Před tím, než se vlévá do Velkého jezera Alaseon, urazí svým svižným tempem ještě asi 16km.

Přibližně čtvrtinu rozlohy Lindseonu zabírá vodní plocha jezera Alaseon. Na břehu jezera je jen pár rybářských usedlostí a mol, pro účely obchodu, protože v Lindseonu je k jezeru špatný přístup. Je zde také jezero Velan, ležící jižně od Clorionu. Kousek od jeho břehů se nachází Starý důl na stříbrnou rudu. Třetí a nejmenší jezero Cirta se nechází severně od Clorionu. Obě jezera jsou využívána k rybolovu, i když jsou téměř půl roku zamrzlá. Velan je hluboké asi 12 metrů, Cirta 21 metrů. Vlévá se do nich většina říček, stékajících z okolních hor. V Lindseonu se také nachází velké množství nádherných vodopádových kaskád a panoramatických výjevů.

Fauna a Flóra

Flóra v Lindseonu je velice sporá, roste zde slabá krátká tráva v četných údolích. Na horských svazích jsou to už jen houby a mechy v četných borovicových lesích, ve vyšších místech pak už jen odolné přízemní keříky. Jako další stromy jsou zde zřídka zastoupeny jedle, smrky, vrby a jilmy. Rostou zde také různé byliny a lesní ovoce, jako jahody či maliny.

V okolních horách se vyskytují celá stáda horských koz. Kolem hory Gilberet poletují majestátní Královští orli, dorůstající rozpětí křídel až 6 metrů. Byl zde také spatřen medvěd. Žijí zde i lišky, bobři nebo zajíci. Žijí zde také ještě obři, ale ti se drželi dále v horách a elfům se vyhýbali. Není jasné, z jakého klanu zdejší obři jsou, ale pravděpodobně se jedná o izolovanou odnož Černého špičáku.

Přírodní zdroje

Půda v Lindseonu je extrémně neúrodná, avšak co do nerostných surovin, jsou zdejší hory doslova napěchované bohatstvím. Mimo již zapečetěný důl na stříbrnou rudu, se zde těžilo železo, zlato i stříbro, také drahé kameny. V Clorionu se také vyráběl křišťál a sklo. V Lindseonu je také jeden lom, zde se však těžil kámen pouze na stavbu hlavního města, poté byla těžba ukončena. Tento lom se nachází na severním úbočí hory Casilean, která se tyčí jižně od Alamenetu.

Díky velkému množství divokých koz v okolí mělo hlavní město také přísun kozího masa, mléka, sýrů a kůží.

Maps

  • Lindseon
Typ
Region
Location under
Obsažená místa
Organizace vlastnící tuto lokaci
Přítomné postavy
Related Professions
Related Materials

Articles under Lindseon


Komentáře

Please Login in order to comment!