Calana

Je mírná oblast, nacházející se v Chorii. Je známá svou úrodností a mírumilovností a po generace byla spravována lordy z rodu Ildari, kteří občas byli přezdíváni jako Jableční lordi. Jejich sídlem byl hrad Elandar, tyčícím se v Elandarských vrších nad stejnojmenným městem. Nádherná Calana dokázala zaujmout hlavně rozsáhlými vinicemi a pohádkovými sady, trvnatými lukami plné zelené trávy a barevných květů.

Geography

Calana je poměrně rovinatá země blízko středu Chorie. Jediné kopcovité útvary zde jsou Elandarské vrchy, táhnoucí se od západu směrem na východ přes půl oblasti, přibližně v jejím středu. Jedná se o zelené oblé kopce s nadmořskou výškou až 950 metrů nad mořem, přičemž průměrná výška v Calaně je 700 metrů nad mořem. Calana se mírně svažuje ze západu směrem na východ a od severu na jih. Calana sousedí s oblastmi Viohar na severu, Arisan na východě, Galader na jihu a Alaseon na západě.

Jihozápadní roh oblasti je tvořeno jezerem Alaseon, do kterého se vlévá i řeka Oeina, pramenící v Elandarských vrších. Od pramene k jezeru urazí asi 18km, řeka je mělká, dosahuje do 50cm hloubky a v nejširším místě má 6 metrů. Teče svižně, ale její proud není nijak divoký. Druhá říčka nese název Dua, pramení rovněž v Elandarských vrších, avšak v jejich jižním konci. Je dlouhá asi 8km, poté se poblíž vesnice Drenas vlévá do Oeiny. Má hloubku až 30cm a šířku až dva metry.

Calana má ze všech oblastí Chorie nejpříjemnější podnebí. Bývá zde mnohdy slunečno a vane příjemný větřík. Teploty v létě šplhají až na 29°C, v zimě pak na až -14°C.

Fauna a Flóra

Asi čtvrtina území Calany je tvořena velkým lesem Sainë Coedvir, v němž rostou hlavně buky, kaštany, javory a tisy. Kromě toho má Calana ještě další tři větší smíšené lesy, Severní Ansarat, Jižní Ansarat a Avire. Oba lesy Ansaratu leží u západní hranice oblasti. Jsou tvořeny smrky a lípami. Severní část lesa má rozlohu asi 5km2, ta jižní 6km2. Oba lesy jsou od sebe odděleny Ansaratskými loukami. Severní Ansarat začíná v Elandarských vrších, zatímco Jižní Ansarat končí u jezera Alaseon. Les Avire má rozlohu asi 3km2, je tvořen především smrky a břízami. Leží přesně na opačném konci Elandarských vrchů, než Severní Ansarat.

Mimo těchto lesů se v Calaně vyskytuje celá řada ovocných sadů, plných jabloní, hrušní a lísek. Lze narazit také na švestky, třešně či meruňky. Hodně stromů, ať už listnatých, jehličnatých či ovocných, zde roste i divoce a ojediněle. Calana je také bohatá na houby, lesní plody a byliny.

Calana je také nejmírumilovnější oblast Chorie, je před nebezpečím chráněna ze všech světových stran ostatními oblastmi. Největší problémy zde místní elfové měli s polními škůdci, kteří se zde vyskytují v opravdu velkých počtech. Daří se zde včelám, jak chovanými, tak divokými. Žijí zde myši, hraboši, slepýši, občas nějaká ta zmije a velmi výjimečně liška. Do Calany občas zavítají jeleni a velmi zřídka také Chňapavci, avšak ani jedni, ani druzí se nepouštějí daleko od hranic Sainë Coedvir. Z Arisanu se sem přesunul také roj velkých jedovatých vos.

Přírodní zdroje

Díky nejúrodnější půdě v celé Chorii je tkví hlavní bohatství Calany v zemědělství, zejména pak v pěstování ovoce, zde se vyráběla nejkvalitnější elfská vína a mošty, avšak také džemy, přesnídávky, kompoty, octy, povidla, a tak dále. Druhé v pořadí bylo obilí, ze kterého se zde mlela kvalitní mouka. Rozlehlé louky plné zdravé trávy umožňovaly také ve velkém chovat nejrůznější zvěř, jako krávy, slepice nebo kozy. Nakonec se zde také hojně vyráběl med a svíce. Díky přístupu k jezeru Alaseon neměli zdejší elfové nouzi ani o čerstvé ryby. Calana obecně byla zaměřená na potraviny, kterými zásobovala celé království.

Typ
Region
Location under

Komentáře

Please Login in order to comment!