Alchenburg
"Alchenburg je dlážděn stříbrem a krví."
– lidské pořekadlo
Obecné informace
Alchenburg je pravděpodobně nejmocnějším a nejvyspělejším státem ze všech Svobodných království. Vládne mu král Ferdinand IX. Waller Efeldský, který je známý jako "Král stříbra", které je největším bohatstvím celého Alchenburgu a které vedlo cestu k jeho nynější moci.
Alchenburg je všeobecně uznáván za největšího mocenského rivala Teruelského císařství – a to nejen vojensky, ale i obchodně a duchovně. I proto právě Alchenburgské království iniciovalo vznik Svobodné smlouvy, coby protiváhy k teruelské hegemonii.
Více než třetinu Alchenburgu pokrývají úrodné nížiny, které se směrem na sever mění v jehličnaté lesy , zatímco východ království je především hornatý. Hlavní město Efeld je známo především díky svým stříbrným věžím, ale také jako místo hlavní lóže čarodějnického řádu Oculus Videns, alespoň tak tvrdí zdejší mágové na jejichž rady nedá král Ferdinand dopustit. – Efeld je známý po celém Kontinentu kvůli jeho obrovským rozdílům mezi chudou a bohatou částí města
Alchenburg je všeobecně uznáván za největšího mocenského rivala Teruelského císařství – a to nejen vojensky, ale i obchodně a duchovně. I proto právě Alchenburgské království iniciovalo vznik Svobodné smlouvy, coby protiváhy k teruelské hegemonii.
Více než třetinu Alchenburgu pokrývají úrodné nížiny, které se směrem na sever mění v jehličnaté lesy , zatímco východ království je především hornatý. Hlavní město Efeld je známo především díky svým stříbrným věžím, ale také jako místo hlavní lóže čarodějnického řádu Oculus Videns, alespoň tak tvrdí zdejší mágové na jejichž rady nedá král Ferdinand dopustit. – Efeld je známý po celém Kontinentu kvůli jeho obrovským rozdílům mezi chudou a bohatou částí města
Politika
Vláda
Alchenburgské království je typickým příkladem monarchie. V čele státu stojí král Ferdinand IX. Waller Efeldský. S alchenburskou korunou je již tradičně spjata většina státní moci. Kvůli veliké rozloze království a relativně nevhodné poloze hlavního města Efeldu se však místí Pánové především na východě království těší velké samosprávě a pravomocem. Rodinná linie rodu Efeldských je tradičně silná, v posledních letech je však jejich pozice oslabená a mezi prostým lidem roste nespokojenost s vedením druhé velké války. Alchenburgský lid viní Ferdinanda IX. Wallera Efeldského za zavlečení do "cizí" války, ve které, jak se zdá, se dostaly obě strany do patové situace.
Spojenci & nepřátelé
Alchenburské království je po Teruelském císařství pravděpodobně druhým nejvýznamnějším politickým hráčem. Dlouhodobě se proti Císařství negativně vymezuje a to nejen vojensky ale i politicky. Tato politická napětí přibližně před deseti lety vyeskalovala v začátek druhé velké války, kdy po bojích v dolnohradskkém knížectví je mezi Alchenburgem, Boranem a Severní Rivou podepsána Svobodná smlouva jako opozice k nově vzniklému paktu mezi Teruelem, Lorthenem, Veronou a Jižní Rivou .
Války
Alchenburg v současné době se svými spojenci ze Svobodné smlouvy vede válku proti Teruelská lize, tzv. druhou velkou válku.
Historie
Pověst o Padlé hvězde
Historie Alchenburgu se pojí se vznikem prastarého
magického Řádu Padlé hvězdy. Není přesně známo, kdy Řád vznikl – většina učenců jeho vznik datuje mezi rozpad prastaré
A'e Carãnhilské říše a ustavením prvních lidských království. Dle pověstí mělo v té době třináct lidských mágů putovat na místo dopadu tzv. Velké létavice, hvězdy, která měla spadnout na území dnešního Alchenburgu. Po té, co mágové hvězdu nalezli, měli využít její nezměrnou lhótu, aby vyzvedli společnými silami vyzvedli ze zemského povrchu hřebeny nynějších Stříbrných hor, které měly čaroděje chránit před okolním světem. Kolem kráteru, který vytvořil dopad hvězdy a vytvořil tak meteorické jezero, vztyčili třináct magických věží ve kterých po následujících třináct měsíců rokovali. Po té přenesli své věže na různá místa hor, aby se zde v klidu a v ústraní oddávali svým rituálům a zkoumání hvězd a noční oblohy. V průběhu staletí začly lidské kmeny, které se v kotlině hor usadily, čaroděje třinácti věží vyhledávat a s prosbami o pomoc, či ochranu.
Počátky státu
Počátky státu Alchenburg sahají necelých 2000 let před císařským kalendářem - v té době dochází ke svržení Gwairanské magokracie Řádu Padlé hvězdy a ustanovení světské vlády a založení alechenburgského království. Důležitou postavou občanské války a svržení Gwairanské řiše byl někdejší panovník Efeldu, Hildebrand Alchenburg, který v době gwairenské expanze napadá legitimitu Řádu a shromažďuje kolem sebe vojsko městské šlechty a spojeneckých zahraničních sil. Za pomoci přeběhlých mágů se daří Hildebrandově povstání porazit zbytek Řádu a jejich loajalistů. Někteří z představených Řádu jsou popraveni na Efeldském náměstí, ti, kteří se postavili na stranu alchenburgských povstalců jsou ušetřeni a je jim dovoleno, pod silnou kontrolou a sankcemi, pokračovat v původních praktikách Řádu.
Stříbrná horečka
Roku 320 po Císařství jsou v Alchenburgu objevena obrovská naleziště stříbra. Začíná takzvaná Stříbrná horečka, když se do Alchenburgu stěhují tisíce cizinců toužících po nově nalezeném bohatství. Z Alchenburgu se takřka ze dne na den stává ekonomicky ohromně silné stát. Jih království však v důsledku masivního odlivu rolníků chudne.
Alchenburská válka a vznik Rivy
Po alchenburské stříbrné horečce se jih království ocitnul v těžké ekonomické situaci. Většina rolnictva zběhla na sever s vidinou lehkého výdělku a měšťanstvo se přestěhovalo za lepšími obchody. Zmítán chudobou dávali jižní alchenburčané svoji nemilou situaci za vinu trůnu. Ani Teruel z rychlého vzestupu Alchenburgu nebyl příliš nadšený. Tak vévoda Rivy, jednoho z velkých jižanských měst, Josef Richenbachs vyvolal za pomoci teruelských vojsk převrat. Alchenburský král samozřejmě nečinně nepřihlížel a tak vypukla Alchenburská válka, která se táhla přes dvacet let a vyústila v odtržení Rivy od Alchenburgu.
Spor o První stranu
Oculus Videns je tradičně veden Radou Představených, kteří sídlí v Lóži Vynoření a Nazemivystoupení. To stálo v Hlavním městě Teruelu. Roku 110 po Císařství ale Alchenburgská Lóže Jasnozřivé tajemnosti přišla s tvrzením, že listina „Slova Vynoření a Nazemivstoupení“, která dávala teruelské Lóži kredibilitu, je pouhým podvrhem. Podle Alchenburčanů měla být pravá Slova Vynoření a Nazemivstoupení dávno ztracena a znovu nalezena právě Lóží Jasnozřivé tajemnosti. Čarodějnická obec se tak rozštěpila a v hlavním městě Alchenburgu Efeldu vznikla nová Lóže Vynoření a Nazemivstoupení. Část Oculus Videns souhlasí s novým alchenburským objevem a uznává jejich Radu, část se dále tradičně kloní k Teruelu a jeho Radě. Spor dodnes nebyl vyřešen a stále v čarodějnické obci silně rezonuje.
Válka o Dolnohradsko & druhá velká válka
Roku 584 po Císařství Teruel napadá drobné ale bohaté Dolnohradské knížectví . Pomoc Dolnohradským nabízí Boran a Ravena a díky pokrevní spřízněnosti mezi vládnoucími rody i Alchenburg. Tento konflikt následně eskaluje, Dolnohradsko je prakticky zničeno a začíná druhá velká válka. Alchenburg v ní figuruje jako nejsilnější stát ze Svobodné smlouvy. Společně se Severní Rivou, Ravenou a Boranem stojí proti Teruelské lize, která se skládá z Císařství , Lorthenu , Verony a Jižní Rivy .
Města & další významná místa
Efeld
Efeld je hlavním městem Alchenburského království a jeho největším přístavem. Ve městě sídlí alchenburský panovník, král Ferdinand IX. Waller Efeldský, se svou rodinou a královským dvorem. Ve městě sídlí alchenburská lóže Vynoření a Nazemivystoupení řádu Oculus Videns a Alchenburská královská stříbrná banka.
Mnohé části města jsou přes bohatství místní šlechty zchudlé a slumy, často s helborskými obyvateli, nejsou ve městě žádnou výjimkou. V chudších částech města řádí zločinecké gangy, které kontrastují s opulencí královského paláce a královské flotily, která v městském přístavu kotví. Město si proto především v zahraničí vysloužilo přezdívku "město falše".
Kvůli roli Alchenburgu v tzv. sporu o první stranu je Efeld teruelčany často označován jako "nový Avšalom" - teruelčané tak město spojují s údajným černokněžnictvím, kterého má být Efeld semeništěm.
Silberlauter
Silbelauter bylo založeno při alchenburské stříbrné horečce jako centrum pro nově příchozí odvážlivce. Město bleskovou rychlostí rostlo a po sto padesáti letech se stalo druhým největším městem království. Na šedesát let se za vlády Josifa II. Efeldského stalo dokonce hlavním alchenburským městem, po Josifově smrti se však královský dvůr přestěhoval zpět do Efeldu.
Johanesberg
Johanesberg je větší město v pohoří, která odděluje východ a západ Alchenburgu. Johanesberg je znám především pro pevnost Johanova tvrz, která vévodí nedalekému skalnímu útesu. Kvůli jeho vhodnému umístění zde sídlí většina královských vojsk. Johanesberg je také sídlem proslulého johanesberského cechu kovářů.
Společnost
Náboženství
Alchenburčané jsou tradičně silně věřícími lidmi. V horách, které dělí království na východní a západní část, stojí mnoho klášterů a kapliček, které slouží jako poutní místa pro věřící ze všech koutů světa. Nejrozšířenější a zároveň oficiální církví je Svatá církev jáchymitská.
Magie
Alchenburg je domovem nejstaršího magického řádu
lidských království, Řádu padlé hvězdy, který vznikl několik staletí před vznikem řádu Oculus Videns. Řád vznikl v raných dobách lidské historie, coby společenství někdejších astronomů a mágů zkoumajících astrální sféry. Dvanáct - dříve třináct - věží řádu je domovem pro dvanáct řádových mistrů a několik desítek jejich učňů. Jedním z mistrů je pán Malachitové věže, pyromancer Solomon Pendragon, který je obecně považován za nejmocnějšího lidského mága současnosti. Řád je již několik desítek let sponzorován královskou rodinou a je tak často kritizován magickou obcí a Oculus Videns za přílišné napojení na státní moc. V posledních letech se navíc Solomon Pendragon zapojil pod vlajkou Svobodné smlouvy do bojů druhé velké války.
Alchenburg se snaží proti Teruelu vymezit ve všech možných směrech – magie není výjimkou. Ozývají se hlasy, že takzvaný „spor o První stranu“ při řádu Oculus Videns je pouhou politickou agitací Alchenburgu, který se touto cestou má snažit získat vliv v čarodějnické obci.
Ekonomika
Přestože je Alchenburg v současné době sužován válkou s Teruelem, jde stále o ekonomicky nejvýkonnější stát ze Svobodných království. Alchenburg nejvíce vyváží stříbro, šperky a drahé látky. Díky početným Lóžím řádu Oculus Videns také do královské pokladny získává četné mince z prodeje lektvarů a magických talismanů, na které uvalil vysoké daně.
– Alchenburg je obklopen ohromnými skalními hřebeny, které vytvářejí přírodní hranice království
Významné osobnost
Král Ferdinand IX. Waller Efeldský
Současný král Alchenburgu Ferdinand IX. Waller Efeldský je mezi svým lidem velice vážený a uznávaný. Znám je však i za hranicemi království pro svůj odmítavý postoj k expanzivní politice Teruelu. V nedávné době se stal jakousi "modlou" odboje proti Teruelu po svých válečných úspěších v druhé velké válce.
Mistr svrchovaný Anslavs Serzantský
Původem Rivan , Anslavs stojí v čele Alchenburské Lóže Vynoření a Nazemivystoupení. Nezanedbatelná část řádových Lóží ze Svobodných království tak uznává jako řádového Mistra svrchovaného jeho a ne teruelského mistra. V současné době působí i na dvoře krále Ferdinanda IX. Efeldského jako dvorní čaroděj.
Solomon Pendragon, pán Malachitové věže
Solomon Pendragon je jeden z členů Řádu třinácti hvězd a pán Malachitové věže, jedné ze třinácti věží řádu. Díky jeho rozsáhlým znalostem astronomie, astrálních sfér a pyromancie je obecně považován za nejmocnějšího mága lidských království. V posledních několika měsících byl údajně spatřen na frontě druhé velké války, kde měl údajně stát po boku alchenburgských generálů a vojevůdců.Politika
Politický systém: KrálovstvíZaloženo: 1900 a. i.
Současný vladař: Král Ferdinand IX. Waller Efeldský
Vztahy
Spojenci: Svobodná smlouva (Boran, Ravena, Severní Riva)Nepřátelé: Teruelská liga (Teruel, Lorthen, Verona, Jižní Riva)
Města
Hlavní město: EfeldVelká města: Silberlauter, Johanesberg, Lülzfeld
Společnost
Populace: +/- 3 200 000Náboženství: Svatá Stvořitelka (Jáchymité)
Vývoz: Stříbro, šperky, magické zboží
Komentáře