BUILD YOUR OWN WORLD Like what you see? Become the Master of your own Universe!

Ravena

Naše kořeny rostou hluboko.
– Ravenské přísloví

Obecně

Ravena je jedním ze Svobodných království. Země je známá především kvůli svým hustým a pro cizince neproniknutelným lesům. Ty představují pro místní nejen základ jejich obživy, ale i místo jedinečných náboženských rituálů. Raveňané jsou uzavřeným národem, který si hleděl především svých zájmů a s okolními státy příliš nekomunikoval. Dlouhodobě ovšem vede konflikt s jeho východním sousedem Lorthenem, který se stal i záminkou pro vstup do Svobodné smlouvy a zapojení se do druhé velké války.

POLITIKA

Vláda

Ravenská vláda je téměř neomezeně v rukou královské rodiny. Na ravenském Dubovém trůně nyní sedí již postarší král Borick VII. „Tlapa“ Ravenský. O moc se král historicky dělí s Církví Svaté Stvořitelky, která v království spravuje záležitosti náboženské a duchovní, a s tzv. Zelenou horou , společností ravenských druidů, kteří mají v království na starost správu a ochranu místních lesů.

Spojenci & nepřátelé

Dlouhodobým mocenským nepřítelem převážně vnitrozemské Raveny je námořní království Lorthen. Dlouhá staletí s ním vede konflikt o sporný kus území Lorthenských ostrovů, který kulminoval především v rámci dřevěno–mořské války.
Ravena se rovněž před několika lety přidala na stranu Svobodné smlouvy v druhé velké válce. Postavil se tak proti Teruelu, Veroně, Lorthenu a Jižní Rivě. I přes to se ale její vojáci nezapojili v rivské občanské válce – Ravena zatím Severní Rivě pomáhá pouze materiálně.
Ravenské lesy.jpg
– v Raveně se nachází jen několik větších měst – většina místních žije v menších, uzavřených komunitách

Historie

Přijetí Svaté Stvořitelky a druidské povstání

V rámci reforem krále Ermenricha Ravenského byla přijata víra ve Svatou Stvořitelku coby oficiální královské náboženství. Ermenrich začal s výstavbou nespočtu kostelů a svatostánků – to se ovšem nelíbilo ravenským druidům. Ti měli za to, že nová víra ravenské odcizí od napojení na ravenské lesy a původní přírodní duchy a zvyky. Druidům, kteří se tradičně těší v království veliké úctě, se podařilo vyburcovat řadu vesnic k odboji proti královské koruně. Došlo k několika násilným střetům mezi králvskými vojsky a místními vzbouřenci. Raději, než aby král Ermenrich riskoval státní převrat, druidům ustoupil a přijal tzv. Zelenohorský konkordát. Na základě něj sice zůstala víra ve Svatou Stvořitelku státním náboženstvím, druidská obec ovšem získala řadu výsad a samosprávu nad ravenskými bory a háji. Vzniklo tak společenství Zelená hora a jedinečné propojení učení Svaté Stvořitelky s místními pohanskými zvyklostmi a rituály

Dřevěno–mořská válka

Před několika staletími propukla mezi Ravenou a Lorthenem válka, které se později začalo přezdívat první dřevěno–mořská válka. Konflikt vyprovokovala Ravena, která obsadila část západních lorthenských ostrovů. Ostrovy byly řídce osídlené, ale nacházely se na nich rozsáhlá naleziště železa, kterých má Ravena historicky nedostatek. Mezi oběma královstvími došlo k několika střetům. Zatímco Lorthen dominoval během války na moři, Ravena využila svých zásob dřeva a na západních ostrovech vybudovala opevnění a valy, které lorthenské síly nebyly schopné prolomit. Lorthenské království bylo navíc během války napadeno reykskými nájezdníky a muselo stáhnout nemalou část svých vojsk. Byť se má za to, že Ravena dřevěno–mořskou válku vyhrála, k oficiálnímu ukončení války nikdy nedošlo – dodnes na nových hranicích obou království dochází k bojůvkám a bojovým výpadům mezi stranami sporu.

MĚSTA & DALŠÍ VÝZNAMNÁ MÍSTA

Waldenburk

Waldenburk je největším ravenským městem a zároveň sídlem královské rodiny a místem, kde stojí pověstný Dubový trůn. Obehnáno je mohutnými dřevěnými palisádami – většina domů je ovšem zbudována z dovezeného boranského kamene. Stalo se tak poté, co před necelými sto lety došlo ve městě k rozsáhlému požáru, kterému padla za oběť většina – v té době – dřevěných budov. Momentálně je tak jediným ravenským městem, které je z většiny postaveno z kamení a cihel.

Aarschaat

Aarschaat je prastaré vesnice, které by se netěšilo veliké důležitosti, nebýt toho, že se zde každoročně schází druidové Zelené hory . Bylo totiž první vesnicí, která se vzepřela Dubovému trůnu při velkém povstání druidů a v němž byl podepsán Zelenohorský konkordát.

Pelentor Carãnhil

Pelentor Carãnhil, podle některých učenců v překladu "Jitřní zahrady", jsou prastarými elfími ruinami A'e Carãnhilské elfí říše v západních horách Ravenského království. Jedná se o jedny z největších staroelfských památek Kontinentu z nichž dnes zbyly již jen základy, mohutné sloupy, které měly zahrady podpírat, a přilehlé elfí akvadukty. Podle učenců měly být Jitřní zahrady být postaveny na umělých terasách, které byly podpírány obrovskými kamennými sloupy a zdmi. To mělo zajistit, že zahrady zůstanou viset ve vzduchu a nebudou postaveny přímo na zemi. Měly do vést zavlažovací systémy, akvadukty, které do zahrad přiváděly vodu z pramenů z přilehlých hor. Stupňovitá struktura zahrad měla poskytovat dojem, že jednotlivá patra zahrad vystupují nad sebe a ze kterých měly vyset exotické rostliny a stromy. Učenci se dodnes přou, jakou měly mít zahrady účel - někteří se domnívají, že šlo o chrám jedné z elfích bohyň, jiní míní, že šlo o park či letní sídlo elfích šlechticů určené k odpočinku.
– Waldenburg a jeho Dubová tvrz je po staletí sídlem ravenských vladařů

SPOLEČNOST

Náboženství

Raveňané se oficiálně hlásí k víře Svaté Stvořitelky – konkrétně k Jáchymitské církvi. Praktikování ravenské víry je ovšem svým způsobem unikátní – doprovází ho, kvůli ravenské historii a velikému vlivu místních druidů, řada přírodních, animistických a fetišitických rituálů spojených s místními lesy a jejich duchy. Do jisté míry je tedy ravenské náboženství podobné tomu haagenskému a reykskému. Druidské rituály jsou zároveň příčinu četných sporů mezi Zelenou horou a královskými církevními hodnostáři, stejně jako s Jáchymitskou církví jako takovou.

Magie

Magie není v Raveně ničím neobvyklím. Spíše ale než institucionalizované magické obce typu Oculus Videns se v království těší oblibě jednotlivci propojující staré ravenské zvyky s magií. Nejčastějším druhem mágů jsou tedy potulní věštci, přírodní mágové, druidové i zvěromágové. Velká část z nich se shlukuje v Zelené hoře. Nejen Zelená hora, ale i veliká část ravenské magie, magických uživatelů a bytostí se zdá být napojena na magii a tajmného Nefritového háje.

Ekonomika

Ravena je z veliké části soběstačná – jedinou výjimkou jsou železné a další kovové rudy, kvůli kterým Ravena rozpoutala dlouho se táhnoucí konflikt s Lorthenem. Historicky se jedná o uzavřenou zemi obývanou k cizincům nedůvěřivými lidmi – to se odráží i v historicky malém zahraničním obchodu. Ten se rozvinul až v posledních několika desítkách let, kdy lesní království vyváží do okolních států především tvrdé ravenské dřevo, kožešiny a kožené výroby.

Významné osobnosti

Král Borick VII. „Tlapa“ Ravenský

Král Borick VII. Ravenský na Dubový trůn usedl v poměrně mladém věku po náhlé smrti jeho otce. I přes právoplatný nárok na trůn a korunu se netěšil úctě většiny ravenské šlechty, která měla za to, že je na vládu příliš mladý a nezkušený. Král Borick se proto rozhodl uspořádat pro šlechtu hon, kde měl dle zvěstí údajně skolit černého medvěda a vlastnoručně ho urdousit. Získal si tím úctu i oddanost šlechty a vysloužil si přízvisko "Tlapa". Nyní je mu téměř sedmdesát let – u moci je tedy již téměř padesát let, díky čemuž se stal jedním z nejdéle vládnoucích ravenských králů. Mezi poddanými je oblíbený – tomu pomáhá i to, že se v konfliktu mezi Zelenou horou a církví nestaví ani na jednu stranu. Většinu svého kralování se raději soustředí na mocenské soupeření s Lorthenem a v posledních letech i na druhou velkou válku, do jejíchž bitev se – přes svůj pokročilý věk – aktivně zapojuje a to jako jediný korunovaný velitel válčících armád.
Ravenský les.jpg
– neprostupné ravenské lesy skrývají řadu pohanských svatostánků, které byly v ostatních Svobodných královstvích již dávno strženy a zničeny Církví Svaté Stvořitelky

Ravenské království

Politika

Politický systém: Království
Založeno: 1900 a. i.
Současný vladař: Král Borick VII. „Tlapa“ Ravenský

Vztahy

Spojenci: Svobodná smlouva (Alchenburg, Boran, Severní Riva)
Nepřátelé: Teruelská liga (Teruel, Lorthen, Verona, Jižní Riva)

Města

Hlavní město: Waldenburk
Velká města: Staroves, Weisswald, Aarschaat

Společnost

Populace: +/- 1 600 000
Náboženství: Svatá Stvořitelka (Jáchymité), původní lidská náboženství
Vývoz: Dřevo, řezbářské výrobky, kožešiny
Ravenské náboženství.jpg
– Ravenská víra ve Svatou Stvořitelku převzala řadu zvyků a rituálů z původních lokálních náboženství

Komentáře

Please Login in order to comment!