Londovain

Bojovník Sněžné hlídky Londovain

Je bývalým členem již rozpuštěné jednotky Sněžná hlídka, který se rozhodl i nadále bránit svou zemi před démony, i když se jeho důvody začínají měnit, stejně jako pohled na svět. Londovain ještě přesně neví, jaké je jeho místo ve světě, ale ví, že si ho bude muset vybojovat, a je na to dobře připravený, oděný do bílé, třímajích své elegantní meče.

Physical Description

General Physical Condition

Na elfa má Londovain poměrně dost svalové hmoty, chůzi má pomalou a opatrnou, v boji se však pohybuje rychle a obratně jako kočka. Mimo boj působí trochu strnule. Má úzký pas, ploché břicho s vyrýsovanými svaly, kulatá ramena a celkově atletickou postavu.

Facial Features

Na elfa má širší bradu, vousy mu samozřejmě nerostou. Nos má středně dlouhý, absolutně rovný. Jeho tvář vypadá ztuhle, jako by v něm neustále proudilo napětí. Dlouhé tenké obočí mu téměř vždy tvoří písmeno V.

Identifying Characteristics

Na levé straně čela má téměř vodorovnou jizvu, již vybledlou časem. Používá mátový parfém s příměsí bílého zvonku.

Physical quirks

Londovain je pravák, při chůzi skoro nepohybuje rukama a pěsti má zavřené. Jeho chůze je na elfa pomalá a trhaná. I po letech občaas pociťuje v nohách palčivou bolest. Když se mění počasí, bolestí často není schopen chodit.

Apparel & Accessories

Na sobě nosí zbroj z bílé kůže, stejnokroj bojovníků sněžné hlídky. Zbroj je kompletní, včetně nárameníků a helmy. Ze zad mu splývá odepínatelný bílý plášť, symbol jeho kapitánské hodnosti. Pod brněním nosí zdobený bílý astual, podobný těm, které nosí zpívající čepele. Zbravidla bývá ozbrojen dvěma krátkými meči a za pasem nosí nůž. Na hlavě nosí čelenku spletenou z bílého lýka, kterou mu dala Anyia poté, co svoji ztratil v lese Melainë. Čelenka drží vlasy, aby mu při boji nepadaly do obličeje.

Mental characteristics

Personal history

Londovain se narodil 23 února. Jeho otec byl voják a zemřel, když byl chlapec ještě hodně malý, takže si jej nepamatuje. Jeho matka, Lyna mu o otci vyprávěla mnoho příběhů, ve kterých vystupoval jako neotřesitelný bojovník, který nakonec podlehl velké přesile. Později, když byl Londovain trochu starší, si jej představoval jako zpívající čepel. Tehdy se u něj zrodil sen, přidat se k tomuto věhlasnému řádu a bojovat proti nepřátelům.

Již od dětství měl nejlepšího přítele, Eladrina, se kterým si hrál a soupeřil už od nepaměti. Byli jako bratři, vytesaní ze stejného špalku. Spolu sdíleli sny a spolu nastoupili jako rekruti do řad sněžné hlídky. Jejich hlavním mentorem se stal itär Sulcanar Lörisian. Ačkoli oba patřili k nejlepším mezi rekruty, jejich vzájemný souboj byl vždy vyrovnaný.

Když dokončili svůj výcvik a obdrželi výstroj, udělil jim Sulcanar jejich první misi. Ve vesnici Nibrim se někdo ztratil, úkolem bylo situaci prošetřit. Společně brzy zjistili, že v Nibrim se děje mnohem víc. Jistá Ruinitë zde připravovala svou pomstu, a do toho si severští barbaři začali potají stavět vesnici nedaleko Nibrim.

Při jejich pátrání v Sainë Coedvir je napadl černý strom. Londovaina tedy svými kořeny stáhl do půli těla pod zemi a zpřerážel mu nohy. To jej na dlouhé měsíce upoutalo k lůžku. Kdyby nebylo poznámek léčitele Viriena, nejspíš už by nikdy nebyl schopen chodit. Londovainem ale nejvíc otřáslo, že jeho nejlepší přítel pokračoval v jejich úkolu po boku jednoho z těch nemytých seveřanů. Londovain byl spalován hněvem, potupou a bezmocí.

Následující měsíce byly nejtěžší v jeho životě. Nohy se léčily pomalu a musel se učit znovu chodit. Snažil se léčbu všemožně urychlit, ab se mohl vrátit do služby. Po několika měsících se Eladrin vrátil s Ruinitë v poutech a všichni jej oslavovali jako hrdinu. Londovain věděl, že by měl být rád, že přítel přežil, ale cítil jen vztek a závist. Utkali se spolu ve cvičném souboji ve kterém Londovain poprvé prohrál. Jeho nohy během boje vypověděly službu a Eladrin se během jejich odloučení výrazně zlepšil. Ani zdráv by neměl šanci. Ačkoli se jeho přítel snažil být mu oporou, on to nechtěl. V tu chvíli nenáviděl celý nespravedlivý svět.

Ještě dlouho poté co byl oficálně propuštěn z léčby je bolesti v nohách trápily víc a víc. Rozhodl se s tím bojovat, ostatně jako vždy. Intenzivně cvičil v každé volné chvíli. Poté, co viděl, jak Naaisïrk na turnaji v Clorionu bez problému porazil příslušníka zpívajících čepelí, požádal ho, aby jej trénoval. Naaisïrk odmítl, ale jako vždy se Londovain nevzdal, zkoušel to znovu a znovu, dokud nedosáhl svého.

Díky svým zásluhám v bojích proti seveřnům se z Londovaina brzy stal kapitán. Začal si budovat svoji vlastní pověst, inspirován svým tajemným učitelem. S Eladrinem se během let ještě několikrát setkal, vždy jako jeho podřízený, což bylo pro Londovaina utrpení a dával svou averzi patřičně najevo.

V roce 28 před Darem jako jeden z kapitánů vedl oddíl Sněžné hlídky do Hjelderu, kde bojoval proti seveřanům ve službách Caialona. Díky svému výcviku boj přežil bez jediného škrábnutí. Pak k němu přišla zpráva, že Eladrin zemřel při boji s Caialonem osobně. Samotného ho překvapilo, jak hluboce jej přítelova smrt ranila. Cítil hluboký žal a začal litovat toho, jak se vztah mezi nimi pokazil. Chtěl dostat příležitost, pronést slova omluvy aspoň nad jeho tělem, ale to se nenašelo. Po bitvě takového rozsahu to nebylo až tak neobvyklé. Proto si uchoval vzpomínku na přítele hluboko v sobě.

Krátce po návratu do Chorie, která byla v žalostném stavu musel prošetřit záhadu elfů, zabitých podivným způsobem. Těla vypadala vysušeně a byla zešedlá. Brzy se potvrdilo, že v Sejuonu dlí nějaká temná hrůza. Londovain neměl strach, ale bylo to něco, s čím nedokázal bojovat. Sejuon musel být evakuován. V Clorionu se seznámil s Anyiou, učenkou zesnulého mistra Ärvendüa a ona se mu ihned zalíbila. Anyia z něj vyňala prvotní noční můru, o které ani nevědl, že ji v sobě nosí. Když pak měla být poslána do Sejuonu, aby se dalších nočních můr, které se tam množily, zbavila, dobrovolně se přihlásil, že jí bude dělat ochranku.

Společně s ní a dvaceti muži se vrátil do Sejuonu. Nejprve obhlédli terén a zjistili, že Nejvyšší noční můra se usídlila na hradě. Démonů bylo na Anyiu moc, nemohla je porazit všechny, proto se rozhodla, že budou hlídat jižní a západní hranice Sejuonu, aby se můry nešířily dál.

Vzdělání

Londovain získal základní vzdělání a vojenský výcvik v Sejuonu, své bojové dovednosti vytříbil v četných bojích proti seveřanům.

Zaměstnání

Po dokončení výcviku působil jako sejuonský voják, později povýšil na hodnost kapitána.

Dosažené úspěchy

Získal hodnost kapitána, účastnil se a přežil Bitvu o Hjelder.

Failures & Embarrassments

Když mu černý strom zpřelámal obě nohy, což Londovaina na dlouhou dobu vyřadilo z činnosti, prožil si nejhorší období svého života. Jeho nejlepší přítel splnil jejich úkol po boku nepřítele, a když se znovu setkali a utkali se na meče v cvičném souboji, Londovain neměl šanci proti zkušenostem, které Eladrin mezitím získal.

Mentální traumata

Od setkání se černým stromem Londovain stromy nemá rád a přebývání v lese je pro něj zkouška výdrže. Pronásleduje ho také myšlenka, že zůstal zakryt stínem Eladrinovy slávy.

Morálka a filozofie

Londovain je přesvědčený, že pouze skrze utrpení, dřinu a silnou vůli může jeden dosáhnout toho po čem touží. Každá zkouška, která člověku podrazí nohy, je jen prověření toho, jestli umí padat a jestli se dokáže zvednout.

Tabu

Londovain by se nikdy neotočil zády k povinnosti. Nikdy by také neopustil přítele v těžké situaci. Nikdy se nevzdává.

Personality Characteristics

Motivace

Cílem Londovaina je stát se nejlepším bojovníkem světa. Jeho velkým vzorem je Litar Askendai. Jednou by chtěl porazit v boji Naaisïrka, kterého od turnaje na oslavu narozenin krále Ascala v roce 36 před Darem považuje za absolutně nejlepšího bojovníka na světě, poté co bez potíží porazil zpívající čepel Variena. Zakládá si na svém vzhledu, proto chodí okázale oblečený, aby vypadal důstojně, reprezentativně a každý ho poznával.

Likes & Dislikes

Londovain nemá rád, když se s ním někdo pře. Pokud se jedná o níže postaveného, nedopustí, aby někdo zpochybňoval jeho autoritu.

Virtues & Personality perks

Je netrpělivý, vzpurný a vznětlivý, je to však způsobené pouze nedostatkem sebedůvěry a přemírou motivace. V hloubi duše má Londovain dobré srdce a pro přítele by obětoval svůj život. Svým úmorným snažením zapomněl, jak se bavit a mít radost. Neumí se uvolnit. Je čestný, ale týká-li se něco jeho citů a pocitů, raději nedává najevo nic, nebo přesný opak toho, co cítí. Každý neúspěch ho motivuje k ještě větší snaze.

Vices & Personality flaws

Nejhorší na Londovainovi je jeho chorobná soutěživost. Londovain neumí prohrávat a vždy a ve všem se snaží být nejlepší. Je lehce zmanipulovatelný narážkami na to že něco nedokáže.

Personality Quirks

Když je rozzuřený, nasadí tichý, nebezpečný tón, podobný Naaisïrkově běžné mluvě. Když přemýšlí, střídavě zavírá a otevírá pěsti.

Hygiena

Je až chorobně pořádný a čistotný. Dbá na to, aby jeho bílý oděv byl stále bílý, nezávisle na tom, v jaké špinavé díře vojsko zrovna táboří. Umývá se zásadně ve studené vodě.

Social

Social Aptitude

Strohý a ztuhlý suchar, který se neumí bavit.

Mannerisms

Dá se u něj bezpečně poznat, kdy je doopravdy rozzuřený. Pokud se chová arogantně, vztekle a křičí, je všechno více či méně v pořádku. Pokud hlas ztiší a doplní nebezpečným tónem, je zle.

Hobbies & Pets

Londovain miluje trénink a každou chvíli, kdy může zdokonalovat své umění. Rád bojuje a přijímá nové výzvy. Ty staré, ještě nepokořené nezapomíná.

Speech

Jeho hlas je silný, zvučný a melodický, mluví rozhodným hlasem, který vylučuje veškeré smlouvání.

Relationships

Londovain

Přítel (Important)

Towards Eladrin

4
-1

Dishonest


Eladrin

Přítel (Important)

Towards Londovain

2
2

Honest


History

Londovain a Eladrin se poprvé setkali na hradě Sejuonu, oba jako noví rekruti Sněžné hlídky. Oba měli stejné nadání a stejný sen, stát se zpívající čepelí. Spolu podstoupili výcvik a spolu se vydali plnit první misi. Na této misi Londovain utrpěl zranění, které jej na dlouho vyřadilo ze služby, zatímco Eladrin pokračoval v jejich původním úkolu po boku seveřana. To jejich přátelství zkomplikovalo na mnoho dalších let.

Londovain

Tajná láska (Important)

Towards Anyia

4
1

Dishonest


Anyia

Tajná láska (Important)

Towards Londovain

4
2

Honest


Londovain

Učedník (Important)

Towards Naaisïrk

5
3

Honest


Naaisïrk

Učitel (Trivial)

Towards Londovain

3
0

Honest


Current Location
Živočišný druh
Elf
Etnická příslušnost
Honorary & Occupational Titles
Kapitán
Year of Birth
53 před Darem 25 Years old
Místo narození
Scira, Sejuon, Choria
Spouses
Siblings
Children
Biologické pohlaví
muž
Sexuální orientace
ženy
Oči
Tmavě modré
Vlasy
Světlé, dlouhé až do půli zad, zčesané dozadu
Výška
182cm
Hmotnost
81kg
Quotes & Catchphrases
"Dej mi chvilku"
je Londovainova oblíbená věta, když se chystá s někým bojovat.
Other Affiliations
Known Languages

Elfský jazyk - rodilý mluvčí

Obecná řeč - plynule


Komentáře

Please Login in order to comment!