Holtak Városa Settlement in Evera | World Anvil

Holtak Városa

Törvényes gonosz jellemű város.
"Tisztában vagyok vele, hogy a kapitány által kért és a templomnak szánt adomány elég nagy összegű ahhoz, hogy kérdéseket vessen fel, de hazáig sok időm lesz kitalálni a magyarázatot rá. Köteleztek rá, hogy az úton végig a kabinban maradjak, a fiam mellett. Ahányszor a koporsóra nézek, mindig emlékeztetem magam: hamarosan minden ugyanolyan lesz..." - részlet Miryela főhercegnő naplójából.
A Blackbron szigeten egyetlen település található, és inkább hírhedt, mint híres. Egyesek úgy tartják, hogy a gonosz varázslatok és a Nekromancia központja, mások számára az életbe visszatérés szent helye.

Néprajz

42% ember és félvér, 35% goblinfélék és más humanoid szörnyek, 18% elf, 2% ork, 3% egyéb.

Kormányzás

A városnak nincs központi vezetése. A templom papjaitól és szerzeteseitől a legutolsó, kettős látású, részeg kalózkapitány is retteg. A templomon kívül és a kikötőben különböző bűnbandák versengenek egymással az utcákért, de ritkán tudnak hosszabb időre hatalmat vagy befolyást szerezni. Ami a törvénykezést illeti, ha a templom közbe nem lép, mindenki maga hozza az ítéletet az ellenfele vagy megkárosítója felett. A helyi bűnöző "Királyok", akik védelmi pénzt szednek a boltoktól, igyekeznek a szabadúszó tolvajokat távol tartani a területüktől. Az "alattvalóik" többsége olyan humanoid szörnyek, akik nem panaszkodnak a körülmények miatt és túlságosan meg vannak félemlítve ahhoz, hogy ellent mondjanak "Őfelségének".

Védművek

A város védelme nagyjából a helyi kereskedők által fizetett zsoldosokból, kidobókból; a templom papjaiból és szerzeteseiből áll; kiegészítve az épp kikötő kalózhajók legénységével és fegyverzetével. A város rossz híre miatt a tengerészek is kétszer meggondolják, hogy megtámadják a bűn e fészkét, ha nagyon el akarnak kapni valakit, akkor bérgyilkossággal vagy kalandozók felfogadásával próbálják megoldani az ügyet.

Ipar

A helyiek kalózok, csempészek, bűnözők, varázshasználók furcsa kísérletekkel, és persze az utcákon felbukkannak a templom fekete csuklyás papjai és szerzetesei is. A kikötő környékén van a legtöbb kocsma és fogadó, bordély, szerencsejáték-barlang. A város közepén a hírhedt rabszolgapiaca áll - innen a templom is rendszeresen vásárol "alapanyagot". A házak földszintjein apró boltok és kézműves üzlet-félék (pl. pékség vagy suszter) üzemelnek. A "mindent is lehet kapni" halványan fedi csak le, hogy a leghétköznapibb dolgoktól az elf szüzek véréig bármi beszerezhető, ha jó helyen keresi a vásárló. Ilia Bay csempészeinek fele tart fenn itt valamilyen menedéket, és gyakran kötik az üzleteket a környéken. A kikötő mellett van egy hajójavító műhely, a "hajóács mester" egy kiöregedett kalóz, Kit bácsi (kaotikus semleges), az egykori fedélzetmester.

Infrastruktúra

A házak között az utak nem kövezettek, az utcák szűkek ahhoz, hogy egy szekérnél több egyszerre elhaladhasson rajtuk. Nincs közvilágítás, a szemetet hordókban vagy csak a házak közötti résekben gyűjtik. Nincs csatorna, a "szennyvíz" az utcákon elfolyik. Ivóvizet, már ha nevezhetjük annak, kutakból nyerik. Ha egy kút nagyon elszennyeződik, a templom papjai varázslattal megtisztítják azt - különös, hogy sosem kell kérni őket erre, csak úgy felbukkannak, ahol épp szükség van rájuk. A házak többsége két-három szintes, felfelé keskenyedő épület. Falaik kőből, fából vagy ezek keverékéből épültek fel. Közel állnak egymáshoz, gyakoriak a városban a pusztító tüzek. Általában egy vagy két ajtó nyílik a városra, az ablakok pedig - a ritka kivételeket nem tekintve - az emeleten találhatók rajtuk. Sok a biztonsági rács, vastag spaletta, megerősített szerkezet, különösen a boltok nyílászáróin.
A kikötőben kő és fa dokkok vegyesen sorakoznak egymás mellett.
A templom egy hegyoldalba épült, kilencszintes, teraszos piramis, magas (30 láb) fallal elkerítve a várostól. Eredetileg fekete gránittal burkolták be minden külső felületét, ezt, az újjáépített részeken fekete márványra cserélték. Kapuja és bejárata közötti sávban nagyjából 600 láb széles, gondozott kert terül el, főként varázslatokhoz szükséges növényi hozzávalókat és varázsital alapanyagokat nevelnek.

Districts

Külön negyedeket nem ismernek el, a a kikötő és a templom területe a használatból kifolyólag elkülönül a város többi épületétől.

Céhek & Frakciók

A piramis jelenleg is a Halál istennőjének templomaként üzemel. Az itt élő papok "normális" újjáélesztést is vállalnak, a megfelelő árért cserébe, és nem kérdeznek sokat. Állítólag nem csak életet, hanem halált is lehet venni náluk...
Amennyire ismert, ez az egyetlen kikötő Ilia Bay-en, ahol nincs a Tengerészek céhének épülete.

Történelem

Az apró szigeten még az írott idők előtt egy gonosz nép piramis-templomot emelt a Halál istennőjének. Később, az Elsőkorban, az istennő hős ellenségei a papokat elüldözték és a templomot - amennyire tudták - lerombolták. A Másodkorban egy nekromanta szekta választotta rejtekhelyéül a romokat. Ellátmányok szállítására kalózokkal és csempészekkel kötöttek egyezségeket, akiknek kikötőt és raktárokat biztosítottak a kirakodáshoz. Azok pedig, ha a szükség úgy hozta, a rosszhírű szigeten kerestek menedéket a törvény és a tengerészek elől, további épületekkel bővítve a meglévőket. Nem telt el sok idő, mire az első kocsmák, bordélyok és üzletek is megnyitották ajtajukat a vendégek és ügyfelek előtt. A Harmadkorra az egykori romokból a templom szinte teljesen újjáépült, és  kapujától a parton lévő kikötőig, kitöltötte a szigetet a sötét, mocskos, zegzugos város, melyet ma a Holtak Városaként ismernek.
Népesség
Kb. 6000 fő
Elhelyezkedés
Karakterek a Területen

Articles under Holtak Városa



Cover image: by Lia Felis (with Adobe Express)

Megjegyzések

Please Login in order to comment!