BUILD YOUR OWN WORLD Like what you see? Become the Master of your own Universe!

Končiny

Obecné informace

Arcivévodství Končiny jsou jedním z Teruelských arcivévodství vedle Porhédí, Maricie, Jortlandu a Corrien Benu. Državou Svatého císařství se stalo po zániku prastarého Hebronu a jeho anexe k tehdejšímu Teruelskému království. Dodnes je právě kulturní odkaz Hebronu v arcivévodství citelně znát.

Přírodní podmínky

Končiny se nacházejí v jižním Teruelu na hranicích Velké pouště a má rozmanité přírodní podmínky. Země je známá svým suchým klimatem, které ovlivňuje její topografie a poloha v blízkosti pouště. Přírodní podmínky arcivévodství zahrnují pouštní oblasti, které se vyznačují nedostatkem srážek a vysokými teplotami. Tyto oblasti mohou obsahovat skalní útvary, písečné duny a suchou vegetaci. Různá pohoří a kopcovité oblasti se nacházejí po celé zemi. Tyto oblasti mohou mít bohatou vegetaci, vodopády a divokou zvěř. Nejznámější z nich je Išmarský vrch, kde byla zasazena posvátná hebronská zlatá jabloň. Končiny obsahuje rozsáhlé roviny a údolí, které jsou často využívány pro zemědělství – důležitou řekou arcivévodství je řeka Alonej, kolem které vznikaly první Hebronské osady. Tyto oblasti jsou oázami zeleně a poskytují útočiště pro různé druhy živočichů i místních obyvatel. Unikátní přírodní památkou Končin jsou její jižní solné planiny Bejt Oren.
Končiny.jpg
– Končiny jsou zemí s bohatými přírodními podmínkami – naleznete v nich horké písečné pouště i sněhem pokryté vrcholky hor

Historie

Anexe Teruelem

Zlatý hebronský věk podle legend končí okamžikem smrti posvátné jabloně. To vyvolává v radě starších roztržky a Hebron se ocitá v chaosu. Zem je roztříštěna do několika menších frakcí, nakonec vítězí ta vedená šíleným členem rady Auriliem. Postupem let se dostává expandující království Teruelu až k hranicím Hebronského království. Legendy dále praví, že když přijel tehdejší teruelský král Theobald, Aurelius v něm okamžitě spatřil potomka jednoho z archů, poklonil se před ním, přísahal mu věrnost a nabídl poslední ze zlatých jablek. Zakousl se do něj a v ten moment se měla vyjevit jeho pravá božská podstata.
Hebron se poté stává državou Teruelského království. Aureliova rodová linie je po několika generacích přerušena a hebronské knížectví získává do správy rodina nová – Buchholzové s rudým psem ve znaku.

Svatá válka

Teruelský císař Daniela II. přichází za svého panování s řadou odvážných reforem. Ty však nelibě nese jeho tehdejší největší mocenský sok, hebronský arcibiskup Siegmar. Po dlouholetých politických tahanicích arcibiskup Siegmar přichází před ostatní arcibiskupy s údajně nově nalezeným rukopisem Liber Orbis, ve které však nebylo zmínky o archu Terulovi. Tím Siegmar zpochybnil božský původ předků vládnoucí rodiny Teruelu, základu absolutistické moci císaře. Sám sebe prohlašuje kvardiánem, ochráncem víry. S podporou velké části církevní obce vyhlašuje vznik takzvané Svaté země, která kopírovala hranice zaniklého Hebronského království. Tento teokratický stát vede přes dvacet let s Teruelem takzvanou svatou válku, během které vzniká i současný rytířský řád Jablečníků, jakožto elitní vojenská složka Svaté země. Po smrti kvardiána Siegmara, který umírá na černý kašel, získává Císařství potřebný impuls k útoku a svatou armádu ničí. Svatá válka končí, dává však záminku k pozdějšímu dělení církve.
Coby symbol teruelské dominance je Hebron přinucen změnit svůj znak. Mizí z něj původní zlaté jablko, které nahrazuje církevní znak Svaté Stvořitelky a rudý teruelský lev.
–⁠ Svatá válka byla před druhou válka největším konfliktem, který lidská království po dlouhou dobu zažily, zároveň jediným konfliktem, který dokázal alespoň částečně narušit teruelskou mocenskou hegemonii na Kontinentě

Města

Ja'akov

Ja'akov je hlavním městem Končin a sídlem jeho současného vladaře Efraima bat Ezry. Město stojí na místě první hebronské osady a je tak jedním z nejstarších lidských měst Kontinentu. Rozprostírá se pod Išmarským vrchem na kterém se týčí mrtvé tělo seschlé posvátné jabloně Hebronu. Před městskými branami zase protéká mohutná řeka Alonej, která umožnila někdejším osadníkům se v údolí usadit. Město je díky své historii poseto nespočtem svatostánků Svaté Stvořitelky, stejně jako řadou knihoven a své místo v ní má i proslulý Ja'akovský archiv. Ve městě zároveň sídlí rytířský řád Jablečníků, kteří zde často počínají své výpravy do Velká pouště a města Asy'Yru po tzv. Mokré cestě.

Arcivévodství Končiny

Politika

Politický systém: arcivévodství
Současný vladař:
Arcivévoda Efraim bat Ezra

Města

Hlavní město: Ja'akov
Velká města:
Oleš, Tiroš

Společnost

Náboženství: Svatá Stvořitelka
Vývoz:
Vlna, sůl, koření
 Hlavním městem Končin je prastarý Ja'akov

Komentáře

Please Login in order to comment!