Končiny
Obecné informace
Arcivévodství Končiny jsou jedním z
Teruelských arcivévodství vedle Porhédí, Maricie, Jortlandu a Corrien Benu. Državou Svatého císařství se stalo po zániku prastarého Hebronu a jeho anexe k tehdejšímu Teruelskému království. Dodnes je právě kulturní odkaz Hebronu v arcivévodství citelně znát.
Přírodní podmínky
Končiny se nacházejí v jižním Teruelu na hranicích Velké pouště a má rozmanité přírodní podmínky. Země je známá svým suchým klimatem, které ovlivňuje její topografie a poloha v blízkosti pouště. Přírodní podmínky arcivévodství zahrnují pouštní oblasti, které se vyznačují nedostatkem srážek a vysokými teplotami. Tyto oblasti mohou obsahovat skalní útvary, písečné duny a suchou vegetaci. Různá pohoří a kopcovité oblasti se nacházejí po celé zemi. Tyto oblasti mohou mít bohatou vegetaci, vodopády a divokou zvěř. Nejznámější z nich je Išmarský vrch, kde byla zasazena posvátná hebronská zlatá jabloň. Končiny obsahuje rozsáhlé roviny a údolí, které jsou často využívány pro zemědělství – důležitou řekou arcivévodství je řeka Alonej, kolem které vznikaly první Hebronské osady. Tyto oblasti jsou oázami zeleně a poskytují útočiště pro různé druhy živočichů i místních obyvatel. Unikátní přírodní památkou Končin jsou její jižní solné planiny Bejt Oren.
– Končiny jsou zemí s bohatými přírodními podmínkami – naleznete v nich horké písečné pouště i sněhem pokryté vrcholky hor
Historie
Anexe Teruelem
Zlatý hebronský věk podle legend končí okamžikem smrti posvátné jabloně. To vyvolává v radě starších roztržky a Hebron se ocitá v chaosu. Zem je roztříštěna do několika menších frakcí, nakonec vítězí ta vedená šíleným členem rady Auriliem. Postupem let se dostává expandující království
Teruelu až k hranicím Hebronského království. Legendy dále praví, že když přijel tehdejší teruelský král Theobald, Aurelius v něm okamžitě spatřil potomka jednoho z archů, poklonil se před ním, přísahal mu věrnost a nabídl poslední ze zlatých jablek. Zakousl se do něj a v ten moment se měla vyjevit jeho pravá božská podstata.
Hebron se poté stává državou Teruelského království. Aureliova rodová linie je po několika generacích přerušena a hebronské knížectví získává do správy rodina nová – Buchholzové s rudým psem ve znaku.
Hebron se poté stává državou Teruelského království. Aureliova rodová linie je po několika generacích přerušena a hebronské knížectví získává do správy rodina nová – Buchholzové s rudým psem ve znaku.
Svatá válka
Teruelský císař Daniela II. přichází za svého panování s řadou odvážných reforem. Ty však nelibě nese jeho tehdejší největší mocenský sok, hebronský arcibiskup Siegmar. Po dlouholetých politických tahanicích arcibiskup Siegmar přichází před ostatní arcibiskupy s údajně nově nalezeným rukopisem Liber Orbis, ve které však nebylo zmínky o archu Terulovi. Tím Siegmar zpochybnil božský původ předků vládnoucí rodiny Teruelu, základu absolutistické moci císaře. Sám sebe prohlašuje kvardiánem, ochráncem víry. S podporou velké části církevní obce vyhlašuje vznik takzvané Svaté země, která kopírovala hranice zaniklého Hebronského království. Tento teokratický stát vede přes dvacet let s Teruelem takzvanou svatou válku, během které vzniká i současný rytířský řád Jablečníků, jakožto elitní vojenská složka Svaté země. Po smrti kvardiána Siegmara, který umírá na černý kašel, získává Císařství potřebný impuls k útoku a svatou armádu ničí. Svatá válka končí, dává však záminku k pozdějšímu dělení církve.
Coby symbol teruelské dominance je Hebron přinucen změnit svůj znak. Mizí z něj původní zlaté jablko, které nahrazuje církevní znak Svaté Stvořitelky a rudý teruelský lev.
Coby symbol teruelské dominance je Hebron přinucen změnit svůj znak. Mizí z něj původní zlaté jablko, které nahrazuje církevní znak Svaté Stvořitelky a rudý teruelský lev.
– Svatá válka byla před druhou válka největším konfliktem, který lidská království po dlouhou dobu zažily, zároveň jediným konfliktem, který dokázal alespoň částečně narušit teruelskou mocenskou hegemonii na Kontinentě
Komentáře