Sötét Erdő Geographic Location in Evera | World Anvil

Sötét Erdő

Földrajz

A hegyekkel tagolt hatalmas erdőség a Déli királyság szigetnének nyugati és középső kétharmadát foglalja el. Kis túlzással, három oldalról a Feketevíz határolja.
A Feketeszikla-hegységtől nézve keleti és nyugati erdőről szoktak beszélni, az egyszerűbb tájékozódás érdekében, a hegység ugyanis kereszülszeli az egész erdőt. A hegyekből számos folyó és patak ered, melyek utat találnak a dombvidéken az óceán felé. A nyugati erdőben az észak felé forduló Zöldmélyvíz lassan hömpölyög a medrében, a délnek forduló Kőágyvíz sebesen, számos zubogóval, vízeséssel tör utat magának. A keleti oldalon szintén északra a nyugodtabb vizű Csendesvíz, délre pedig a testvéreinél rövidebb folyó, a Viharosvíz ér partot. Ezeken túl csupán néhány épített tereptárgy ad némi tájékozódási pontot a vadonban.

Ecosystem Cycles

Az évet három száraz, majd három átmeneti hónap (vízelő) nyitja. Ezután egy monszun jellegű esős, majd ismét egy átmeneti évszak (vízutó) következik. A hőmérséklet ingadozás nem túl nagy. Az erdőben élő állatok többsége vándorol, változtatja vackát az esztendő során, ahogy változik a környezet.
A száraz évszakban előfordulnak kisebb-nagyobb erdőtüzek. A folyók vízszintje valamivel alacsonyabbá válik, az állatok a partok közelébe húzódnak. A legtöbb erdőlakó lénynek ilyenkor van a párzási időszaka is.
Vízelő idején a reggeli köd egyre gyakoribbá válik, a növények kirügyeznek, virágoznak. Az egyébként téli álmot alvó állatok felkészülnek a pihenésre. A legtöbb vadász, favágó és más erdőbolygató idegen megjelenésével az állatok a vadon sűrűbb területeire költöznek. Az egyre gyakoribb esők feltöltik a kiszáradt erdei árkokat, időszakos tavakat.
Monszun idején néha napokig megállás nélkül szakad az eső (a hegyekben havazik). A folyók gyakorta kiöntenek, így az állatok a magasabban fekvő területekre vagy a hegyekbe vonulnak. A heves időjárást és áradást a növényzet megviseli, fák dőlnek ki, levelek hullanak. Vízutó az ár elvonulásával kezdődik. A termékeny talajon friss, dús növényzet nő, megjelennek a második rügyek, majd ismét virágba borul minden.

Flóra & Fauna

A leggyakrabban előforduló lényeket a táblázatban találod:
Állatok Madarak Hüllők Halak Férgek Szörnyek
Barnamedve Bagoly Aligátor Óriás csuka Dögevő féreg Troll
Szarvas, vaddisznó Fácán Varangy Ponty, Amur Óriás hangya Ent
Farkas, róka, hiúz, nyest Harkály Vipera Harcsa, Süllő Óriás szarvasbogár Likantróp lények
Őz, mókus, nyúl Cinege, pinty, gerle Béka, gyík Kárász, kecsege Pókszörny, szörnyű százlábú Élőholtak
Növényvilága leginkább a magasságtól függ: elsősorban lombhullató erdőről beszélünk. A mélyen fekvő, zöld dzsungel teknőkben vadon termő, szétterülő gyümölcsfák, bogyókat termő bokrok találhatók. A lankás domboldalakon tölgyesek, bükkösök; a folyópartokon füzesek váltják egymást. A magasabban fekvő hegyoldalakon alacsony fenyveseket is látni. Számos gyógynövény, gombaféle és kúszónövények kusza keveréke borítja az avarszintet.

Természetes Nyersanyagok

Az erdő jó minőségű és könnyen hozzáférhető faanyagot ad. Nem csak a fák kivágásával jutnak hozzá: az ár elvonultával a kidöntött fákat az erdei lakosság begyűjti és felhasználja. A kétszeri virágzás miatt a növények gyorsabban nőnek vissza, mint másutt. Az állatok nagy száma miatt a vadászat is számos alapanyagot biztosít; hús, bőr, szőrme és csont, semmi sem veszhet kárba. A halászat a vadászatnál egy hajszállal biztonságosabb, szintén jó hozamú élelemforrás. A különleges hatású növények és gombák az ország összes alkimistájának laboratóriumába eljutnak. Bár a köznép számára nem elterjedt áru, a nemesi udvarok pompás kertjeinek földjét gyakran dúsítják a folyópartok tápanyagban gazdag talajával. A mágikus szörnyek befogása és testrészeinek felhasználása illegálisnak minősül, vadászatuk azonban néhány kivétellel nem. (Az egyszervú itt is, mint Evera legnagyobb részén, az egyház által védett lény, ám a Sötét Erdőben csak nagyon ritkán fordul elő.)

Történelem

Az erdő a szigettel nagyjából egyidős, a Fény Úrnőjének keze munkája, aki az állatokat és növényeket teremtette itt. Ám mikor az Istennő párjával elhagyta Lifeont, beköszöntött a Nagy Sötétség ideje, és ikertestvére, a Sötétség Úrnője szörnyetegjeivel és híveivel uralma alá hajtotta a kontinenst. A Sötét Erdőt ellepték a gonosz lények és az Istennő olyan erősen megvetette a lábát ezen a területen, hogy a mai napig nem sikerült visszahódítani a Fény szolgáinak sem. Az erdő mindig is lakott volt: az embereken kívül elfek alapítottak településeket, és más humanoid fajok is felbukkantak itt időnként, azonban ritkán maradtak hosszabb ideig. A Nagy Háború idején sokan menekültek a vadonba a harcok elől. A sűrű erdő menedéket és táplálékot kínált a túlélőknek, akik a legtöbb veszélyt kisebbnek ítélték meg, mint a három sereg okozta puszítást.  Mára sokat szelídült a vidék, hála a Fény Úrnőjének egyházának, nagyravágyó kalandoroknak, bátor telepeseknek és nem utolsó sorban a Mágusok Tanácsának, akik az erdő közepén magasodó hegységben rendezkedtek be.
Típus
Forest

Articles under Sötét Erdő



Cover image: by Lia Felis (with Adobe Express)

Megjegyzések

Please Login in order to comment!