Elvanský kontinent

Nejvýchodnější kontinent známého světa byl pojmenován podle království, které vzniklo na jeho severním území. Tato země je nádherná, divoká a bohatá. Je však také z velké části zahalena tajemstvím, které čeká na odhalení.

Geography

Podnebí

Na většině území elvanského kontinentu panuje mírné podnebí. Teploty zde v létě dosahují v nížinách až 31°C, v zimě pak na horách panují mrazy až -23°C. Průměrná teplota se pohybuje mezi 22 až 26 stupni. Slunečné počasí se zde pravidelně střídá se svěžími dešti, přicházejícími z hor.

 

Rozloha

Elvanský kontinent má přibližnou rozlohu 81 600km2.

 

Terén

Půda

V nižších nadmořských výškách je půda většinou úrodná černozem, hnědozem. V povodí největších řek se nacházejí nivní půdy, většinu horské půdy tvoří podzol. Rendzina se zde nachází je velmi zřídka, zejména ve skalnatých a krasových oblastech.

 

Pohoří

 

Známé vrcholy

Elvanská koruna okruh hor.

 

Vodstvo

Lesy

Fauna & Flora

Flora

Elvanský kontinent je z velké části hustě zalesněný, od hlubokých nížin, téměř až k vrcholkům hor. Lesů je zde opravdu velké množství, skýtající četné druhy stromů. Nezalesněný zbytek kontinentu je většinou pokryt hustou jasně zelenou trávou na rozsáhlých loukách a pláních. Vysoko v horách rostou nižší odolné keře. Lesy také skýtají mnoho druhů bylin, hub, divokých plodin a dalšího rostlinného bohatství. Na četných polích se pěstují obilniny, zelenina a sady se honosí tisíci ovocných stromů, obtěžkaných nejrůznějšími plody.

Rostl zde čarostrom, který byl na konci roku 28 před Darem zabit. Mimo něj zde však existuje několik exemplářů moudrých a černých stromů.

 

Fauna

Rozsáhlé lesy a divočina, netknutá civilizací, poskytují domov a úkryt celé řadě živočišných druhů. Mezi zajímavé druhy patří draci, wyverni, snílci avšak i obři, duchové a démoni.

Natural Resources

Největším bohatstvím elvanského kontinentu je jeho rostlinné bohatství, tedy přemíra dřeva, léčivých bylin a potravin, vypěstovaných na až zázračně úrodných polích. Elvanské hory jsou velmi bohaté na běžné i drahé kovy, drahé kameny, ale i běžné minerály jako sůl, uhlí a podobně. Hojnost zvěře je zde také vysoká. Kontinent je však málo prozkoumán a většina tohoto nesmírného bohatství zatím leží nevyužita a zahalena tajemstvím.

Alternative Name(s)
Východní pevnina
Type
Continent
Included Organizations
Owning Organization
Elvanské království

Comments

Please Login in order to comment!