Hamund de Verhaler (Ha·munt)
De Verhaler Hamund (a.k.a. De Schrijver)
Hamund was de zoon van een poortloper. Al op jonge leeftijd was hij gefascineerd over het feit dat de wereld om hem heen bestond uit zowel Agnoianen die steeds nieuwe dingen ontdekten, als poortlopers die de hele wereld ontdekten wanneer zij door de portalen kwamen. Naar het schijnt kon hij uren luisteren naar sages, vertellingen en theorieen over de wereld om hem heen. Hij deed maar een ding net zo veel als naar verhalen luisteren: Ze vertellen. Met zoveel liefde en passie wist hij interesse te scheppen voor de wereld waar hij leefde, dat hij al snel lokaal de bijnaam "de verhaler" kreeg.
Ook andere Agnoianen die hem kenden begonnen nu interesse te tonen in zijn onderzoek. Enkelen begonnen hem zelfs hun vondsten met hem te delen, en zo begon het eerste, werkelijk geschiedenisonderzoek op Agnoia vorm te krijgen (zie Eerste bewijs van beschaving op Agnoia). Hierbij wist hij met enig giswerk en een knap staaltje rituele hulpvragen aan goden van kennis en wijsheid eindelijk iets van een datum te stellen aan zijn oudste vondst: Het zogezegde jaar 1 van de Schrijver, zoals hij dat noemde. Volgens zijn theorieen moest Agnoia dus al meer dan 300 jaar oud zijn!
Hamund en de geschiedenis van Agnoia
Zijn passie voor Agnoia's wonderen deed Hamund er toe bewegen om door het Agnoia van toen heen te trekken, op zoek naar brokstukjes van waarheid en geschiedenis. Dit was uiteraard voor de tijd van de Cherzory of zelfs het Grottenhof, dus al het werk dat hij verzette moest hij alleen doen. Hij trok rond, vroeg Agnoianen uit, onderzocht briefjes van poortlopers, en reisde interessante geruchten achterna. Velen verklaarden hem voor gek, maar Hamund gaf niet op: Aldus hem zou het voor niemand zo belangrijk zijn als de Agnoianen na hem om een idee te hebben van de kennis en geschiedenis van vroeger. Hoe konden ze anders ooit vooruit als beschaving?Historische ontdekkingstocht
In 321 v d S zat het hem eindelijk mee. Een klein groepje dorpelingen op een van zijn zwerftochten leidde hem naar hun dorpshuis, waar ze interessante voorwerpen bewaarden die ze soms hadden aangetroffen tijdens het verbouwen. Eindelijk had hij een aanknooppunt dat er al enige tijd beschaving op Agnoia moest zijn!Ook andere Agnoianen die hem kenden begonnen nu interesse te tonen in zijn onderzoek. Enkelen begonnen hem zelfs hun vondsten met hem te delen, en zo begon het eerste, werkelijk geschiedenisonderzoek op Agnoia vorm te krijgen (zie Eerste bewijs van beschaving op Agnoia). Hierbij wist hij met enig giswerk en een knap staaltje rituele hulpvragen aan goden van kennis en wijsheid eindelijk iets van een datum te stellen aan zijn oudste vondst: Het zogezegde jaar 1 van de Schrijver, zoals hij dat noemde. Volgens zijn theorieen moest Agnoia dus al meer dan 300 jaar oud zijn!
Social
Family Ties
Hij heeft een dochter, Helgi, die de eerste Naverhaler zou vormen. De rest van zijn nageslacht vormt de Naverhalers die nu nog steeds rondlopen.
Relationships
Honorary & Occupational Titles
De Verhaler
Professions
Life
294 v d S
364 v d S
70 years old
Circumstances of Death
Onderweg is hij aangevallen door monsters, en heeft dit niet overleefd.
Family
Spouses
Orsetta Morosini
(levenspartner)
Siblings
Children
Gender
Male
Aligned Organization
Comments