De kinderen van Suukhi
Familie verhoudingen brengen in elk geval goed eten, in het geval dat
Een pantheon dat eigenlijk één grote puinzooi is, omdat het een dysfunctionele familie is. Suukhi staat als godin een soort van bovenaan deze familie. En deze familie betrekt aldus de mythes constant stervelingen bij hun conflicten.
De familie boom
Het begint allemaal bij Suukhi, een soort hele oude, zorgzame dame. De oude oma van de familie, zo gezegd. En dan wordt het ingewikkelder, want zij die dit pantheon volgen zijn er nog niet helemaal over uit hoe de vork in de steel zit wat de kinderen van Suukhi betreft. Wel is iedereen het er over eens dat bovenaan deze goddelijke kinderen een soort trio van goden staat die in elk geval een onderlinge relatie hebben. Wat voor relatie die precies is, daar verschillen de meningen over. Sommigen zeggen dat het een stel is, en dat één van de twee of beiden overspel pleegt met de derde. Anderen beweren dat het simpelweg broers en zussen zijn, en weer anderen spreken over een polygame relatie. In elk geval gaat het om de volgende drie goden: Er zouden nog meer goden / kinderen zijn, maar ook daar is behoorlijk wat discussie over. Volgers van Suukhi geloven ook dat zij van haar en haar kinderen afstammen, en dus in feite allen kleinkinderen zijn.Conflicten
De kinderen van Suukhi, inclusief boven genoemd trio, zijn voortdurend in conflict met elkaar over van alles en nog wat. Vaak zijn dit ruzies om kleinigheden en zaken die er amper toe doen, maar ze escaleéren hard genoeg dat De kleinkinderen van Suukhi kunnen merken dat het gaande is. (Denk aan onweer, je dorpshuis dat getarged wordt door een bliksem, een overstroming, etcetera...) Problematischer voor de kleinkinderen is dat ze regelmatig actief in deze conflicten betrokken worden. Willekeurige mensen worden soms gekozen door een Kind van Suukhi om hun kant in een conflict te verdedigen. Vaak als dit gebeurt gaan deze mensen naar één van de kapellen toe om raad (vaak door bidden naar Die Ene), als ze tenminste daar de kans nog voor krijgen. Meestal is er geen winnen voor de stervelingen die er bij betrokken worden, hoewel de gravitas van de consequenties heel erg kunnen verschillen. Heel soms worden de stervelingen beloond als ze de 'goede' zijde van het conflict weten te verdedigen.
Type
Religious, Pantheon
Parent Organization
Deities
Location
Related Species
Comments