BUILD YOUR OWN WORLD Like what you see? Become the Master of your own Universe!

Velkocarství

"Říká se, že v zemi naděje nikdy nemrzne... možná proto je Velkocarství už staletí přikryté sněhem."
– Neznámo kdo

Obecné informace

Velkocarství je na severu položeným státem carských, neboli sněžných elfů. Na mapách sice zaujímá velkou plochu, většina půdy je však pokryta pevninským ledovcem nebo zasněženými tundrami. Carství se tak potýká s nelehkými přírodními podmínkami – ty omezují zemědělství, infrastrukturu i obchod. Zároveň ovšem dokázaly zocelit elfské obyvatelstvo těchto nehostinných končin.

– Nolinsk, největší město velkocasrství je díky své jižnější poloze jedním z mále měst carství, jehož přístavy pravidelně nezamrzají

Politika

Vláda

Hlavou Velkocarství je už odpradávna car, jehož trůn se nachází v hlavním městě carství – v Pavlově dvoře. Car je de facto neomezený panovník. Velkocarství má sice dlouhou šlechtickou historii – ta je však carovi zcela podřízena. Šlechtické tituly jsou následující (od nejnižších): pán, erbov, zeman, vladyk, car. Tituly se dědí z otce na nejstaršího syna, ostatní potomci jsou pak zpravidla pasování velmoži.

Stávajícím carem je Mikhalev Kirilievič Kharlamov. Ten se po celém Kontinentě proslavil se svou již zesnulou chotí, carevnou Ananyevou Vsevolodovnou Kharlamovou, coby nelítostní a tvrdí despotové. Nyní je však Mikhalevova pozice silně oslabena. Stále si drží carský trůn, naprostou většinu jeho pravomocí a povinností ovšem fakticky převzali tři z jeho čtyř potomků – carevič Zhvikov, carevič Strastev a carevična Yuliya.  

Nepřátelé

Dlouhodobým sokem Velkocarství je jeho jižní soused – lidské království Haagen. S Velkocarstvím vedl Haagen dlouhé roky tzv. druhou horskou válku, která sice skončila smírem, ale napětí mezi oběma stranami stále trvá. Současný haagenský velekrál se však snaží udržovat s carskými elfy dobré vztahy kvůli napjaté vnitropolitické situaci.

Velkocarství je rovněž nezřídka kdy pod útokem reykských a kalmarských kmenů a klanů. Ti si však většinou pro své drancovné výpady častěji vybírají okolní lidské, bohatší státy.

Historie

První horská válka

Severské kmeny obývaly Bílé hory dlouho před zformováním Haagenské unie. Kvůli neprůstupnosti Bílých hor si haagenské kmeny dlouhou dobu držely odstup od vnějších politických šarvátek a rozbrojů, zůstávaly však nespojené a rozrtoušené na území Velkocarství a Raveny. V klanu Vlčích tlap se ovšem dostává k moci jarl Holmkell Lindbergsson, který celý svůj život toužil po sjednocení všech seveřanských kmenů do jednoho jednotného státu.

Nedlouho po radě jarlů vyráží první velejarl Holmkell Lindbergsson na jednání na carský dvůr Velkocarství a jeho mladší bratr Yotun na královský dvůr Raveny. Zde přednášejí své požadavky, oba jsou však uvězněni. Holmkell je po dvou letech vyjednávání popraven a Yotun, nový jarl klanu klanu Vlčích tlap, uniká ze svého vězení ve Waldenburku. V Haagenu je jmenován novým velejarlem a vede sjednocené horské kmeny do války proti Raveně a Velkocarství. Začíná třicet let trvající horská válka za haagenskou nezávislost. První horská válka končí smírem mezi všemi třemi stranami a oficiálním uznáním nezávislosti Haagenské unie.

Mikhalevova hrůzovláda

Když car Mikhalev Kirilievič Kharlamov usedl na carský trůn po boku své chotě Ananyevovi Vsevolodovny Kharlamovi, upírali se na něj nadějné pohledy jeho poddaných. Car Mikhalev však nezdědil panovnický talent po svém otci a carství pod jeho rukama pomalu začalo upadat. Situace vyeskalovala až v rolnické nepokoje, které nechal car s carevnou krvavě potlačit Lví gardou. To vedlo k dalším nepokojům mezi poddanými – ty však byly potlačeny stejně nevybíravým způsobem.

Situace by nejspíše přerostla v rolnický převrat, nebýt náhlé – nejspíše přirozené – smrti carevny Ananyevi. Po této události se car stáhl na dlouhé měsíce do svých komnat a odmítal jednat s okolním světem. Iniciativy se chopil jeho potomek, carevič Zhvikov, kterému se podařilo situaci uklidnit.

Vláda tří sourozenců

Carovo izolace si na něm vybrala nejen fyzickou, ale i psychickou cenu. Podvyživenému panovník začal údajně trpět stařeckou demencí a obecnou dezorientací. Byť si car udržel svůj trůn, jeho pravomoci a povinnosti defacto převzali jeho potomci, kteří se stali pro carovo poddané po Mikhaelově tyranii vítanou změnou. Obzvláště veliké oblibě se začala těšit mladá carevična Yuliya, která si získala srdce sněžných elfů svou skromností a častými vyjížďkami na carský venkov.

Společnost

Magie

Carští elfové na magii pohlíží z patra. Čarodějové jsou odsunuti na okraj společnosti, na některých panstvích je provozování magie dokonce zakázané pod trestem smrti. Když už se některý z carských elfů rozhodne magii studovat, většinou to dělá v tajnosti, žádné oficiální čarodějnické spolky neexistují.

Náboženství

Náboženství naopak hraje v elfí společnosti důležitou roli. Stejně jako v lidských královstvích, i ve Velkocarství je státním náboženstvím víra ve Stvořitelku. Hlavou církve je carem volený Nejsvětější Otec. Carská víra je unikátní a vytvořila si řadu jedinečných symbolů i zvyklostí – z lidských církví je však nejblíže Staroslovné církvi.

Ekonomika

Velkocarství je relativně chudou zemí. Kromě železa, ryb a dřeva příliš zboží neexportuje. Právě kvůli dlouhodobě špatné ekonomice se řada carských elfů rozhodla hledat štěstí ve Svobodných královstvích, coby potulní kupci.

– Sever Kontinentu je většinu roku ponořen do nekončící tmy – Velkocarství se proto občas přezdívá Noční králvoství

Důležité osobnosti

Car Mikhalev Kirilievič Kharlamov

Stávající car Mikhalev byl svým lidem opovrhován a nenáviděn – po nástupu jeho nemoci a izolaci však upadl v nezájem. Nyní se stal jednou částí carských elfů vysmívanou, druhou části litovanou figurkou historie Velkocarství. Spodil celkem pět potomků – čtyři se svou chotí Ananyevou a levobočka Snezhanu.  

Carevič Zhvikov Kharlamov

Carevič Zhvikov, nejstarší potomek cara Mikhaleva je vynikajícím stratégem a jedním z nejlepších duelistů Velkocarství. Ve známost a oblíbenost vzešel především poté, co se mu povedlo nenásilně se vypořádat s rolnickými protesty, které vznikly v důsledku panování jeho otce. Kvůli nemoci cara Mikhaleva nyní se svým bratrem Strastevem a sestrou Yuliyou spravují carský dvůr i samotné Velkocarství.  

Carevična Yuliya Kharlamova

Carevična Yuliya je velice nejoblíběnejším z Mikhaelových potomků. Do všeobecné přízně se dostala díky její skromné a laskavé povaze, zájmu o život svých poddaných i díky její snaze o rozvoj charit a hospiců v zemi. Kvůli nemoci cara Mikhaleva nyní se svými bratri Zhvikovem a Strastevem spravují carský dvůr i samotné Velkocarství.  

Carevična Snezhana Kharlamova

Ze všech Mikhaelových potomoků je mu nejvíce podobná právě Snezhana, jeho druhý nejstarší potomek. Sdědila po něm především jeho krutost a sobectví. Mimo to ale proslula svou vznětlivostí, rozmazleností a obecným nezájmem o panovnické povinnosti. Právě poslední zmíněné se projevilo především po izolaci cara Mikhaeleva, kdy se rozhodla opustit zemi na carské kocábce Černá šavle. Se svými kumpány již několik měsíců trýzní řadu přístavů Svobodných království svými rejdy, podněcování rvaček a pašováním nezákonného zboží. Lidský města jsou na ní vesměs krátká, protože využívá diplomatické imunity, kterou jí Černá šavle poskytuje. Jejím nynějším kotvištěm je rivské město Slaviboř.

Vladyk Jan Kirilievič Kharlamov

Vladyk Jan Kharlamov, bratr současného velkocarského cara Mikhaleva Kirilievič Kharlamov, je jedním z nejvýznamnějších členů lynčířské sekty - i díky jeho kontaktům na carském dvoře. Je neoficiálním mluvčím všech elfích lynčířů a úctě se těší i mezi svými lidskými bratry. Mezi jeho rituální amputace patří pravá ruka, pravá noha, zuby, pravé oko a obě uši.

Velkocarství

 

Politika

  Politický systém: Carství
Současný vladař: Car Mikhalev Kirilievič Kharlamov, carovo potomci  

Vztahy

Nepřátelé: Haagen  

Města

Hlavní město: Pavlův Dvůr
Velká města: Nolinsk, Smolčik, Yaransk, Zernograd  

Společnost

Populace: +/- 10 100 000
Náboženství: Svatá Stvořitelka (Staroslovní)
Vývoz: Železo, ryby, dřevo
– Stávající car údajně trpí stařeckou demencí – správu země proto defacto vykonávají jeho tři potomci – Zhvikov, Strastev a Yuliya

Komentáře

Please Login in order to comment!