Akgura
Demographics
Akguru založily původně válečnické bohaté kasty jako hlavní město svého bohatého království. Před dobytím Akgury byla městem nepřístupným pro chudé a stavěly se zde bohaté paláce, zahrady či divadla, ale i kvalitní kanalizace a akvadukty. Po změně vlády se do města povolil vstup střední a nižší třídě, což zařídilo rozvoj průmyslu a obchodu, ale vytvořilo slumy a ghetta za původními hradbami. V jejich nitru ale stále přebývají pouze bohatí obchodníci a šlechta.
Government
Město vede jmenovaný Císařský guvernér a jím jmenovaná vláda. Platí tu strikteně veškerá pravidla a zákony říše a je to jediné místo, kde zákon nabude platnosti v den jeho vydání. Jednou měsíčně jsou pobírány daně. Uvnitř Starého Města se vybírají daně za vodu, příjem, čistý vzduch(jedná se o jedinou část města, kde vzduch není ani trochu zkažený zápachem ulic), bezpečí, daň z luxusu a konečně daň panovníkovi. Všude jinde neplatí daně z čistého vzduchu, vody, bezpečí ani luxusu.
Defences
Okraj města ohnraničuje pevný val z tvrdého bílého pískovce, který byl vybudován po dobytí města, když se okolí začalo měnit v prosperující velkoměsto. Ghetta a chudinské čtvrti nejsou chráněny silami tohoto valu.
Nižší od střední třídy odděluje Zeď Gurky, zbudovaná krátce před vnějším valem na ochranu obchodníků a řemeslníků před útoky z venčí.
Nějvětší a nejsilnější zdí města je Dahakova zeď. Jedná se o dvanáct metrů vysoký, osm metrů široký kamenný a pískovcový systém hradeb a strážích věží. Na Severovýchodní straně zdí, ve sklepení pevnostní budovy, se nachází dvacet kilometrů dlouhý tunel, napojený na pevnost Bahrarra, zbudovanou na příkaz druhého císaře Mugluqské říše.
Industry & Trade
Město se živí převážně produkcí a vývozem keramiky, ovoce koření. Je tu také početná univerzitní komunita, která udržuje stálý příliv nových nadaných mozků.
Infrastructure
Celé město je opatřeno kanalizací, Staré Město má síť akvaduktů, cesty mimo okrajové slumy jsou pravidelně udržované a velmi kvalitní.
Guilds and Factions
Rudá univerzita
Císařský dvůr
Akgurský cech vrahů
Cech šlechtitelů a vinařů
Rajanská společnost
Cech malířů
Cech básníků
Cech architektů
Cech stavitelů
Cech hrnčířů
History
Viz. časová linie
Architecture
Větší stavby jsou nákladné a majestátní, stavěné v Mugluqském stylu, který se vyznačuje mimo jiné tím, že základ většiny staveb je vysoký čtvercový podstavec, v jehož středu je umístěna vlastní stavba. V rozích podstavce se nacházejí věžičky. Samotná stavba je zpravidla symetrická. Střecha je většinou řešena kopulí cibulovitého tvaru a doplněna malými věžičkami. Postupně se prosazovala tendence hledat nová architektonická vyjádření, která vedla ke snaze o dosažení tvarové dokonalosti. V rámci této snahy se do architektury dostala řada prvků typických pro jiné architektury, či prvky zcela originální. Důležitým prvkem je zasazení stavby do zahrady, která zpravidla mívá řadu doplňkových staveb, přičemž důležitou úlohu v zahradě hraje voda. Často používaným materiálem je mramor, nejčastěji bílý, který umožnil stavbám vyniknout.
Geography
Město leží v rovině. Protékají jím dvě řeky, prastará Jamuna a Dhósar Nad.
Natural Resources
V četných zahradách města se pěstuje množství ovoce, často vinné révy, koření a místy magické rostliny. Na západním okraji města jsou bohatá naleziště keramikářské hlíny a asi dva kilometry severovýchodně od města se nachází obrovské bohaté doly mramoru. Řeky vzácně vyplavují drahé kameny nebo zlato.
Alternative Name(s)
Zleté Světlo Východního Větru
Type
Capital
Population
cca 10 000 - 5 000 000
Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild
Komentáře