Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Liron III. Zimerius

bývalý thirský císař

  Liron třetí je robustní pravlk s velmi osobitým přístupem k životu, díky kterému se stal také velmi význačným panovníkem Thirského císařství.  

Fyzické údaje

  • Pohlaví: ♂
  • Hmotnost: 90 kg
  • Výška †: 117 cm
  • Uši: vzpřímené
  • Srst: dlouhá
  • Barva srsti: bílá
  • Barva očí: kaštanová
 

Vzhled

Liron třetí je statný a robustní pes s těžkou stavbou těla. Svaly mu zakrývá dlouhá a hustá srst čistě bílé barvy, díky které se zdá ještě větší, než ve skutečnosti je. Má plnou hruď a velké tlapy plné síly. Drápky a polštářky má uhelně černé, což příjemně kontrastuje k bílému kožichu. Stejně tak se černou barvou pyšní i jeho velký, oválný čumák. Oči mají tmavě kaštanovou barvu.  

Povaha

Ač je těžké si to představit, Liron je dokonalým příkladem těžkého flegmatika se správnou příměsí cholerika. Je to vyrovnaný pes, který vždy jedná s klidem. Málokdy někam pospíchá. Dobré věci moc neprožívá, ale na druhou stranu ho mnoho věcí lehce naštve. Bývá pak podrážděný a někdy až kousavý, na což doplácejí hlavně jeho nejbližší nepříjemnými, sarkastickými poznámkami. Právě tohle je cesta, kterou si nejčastěji vybíjí své rozhořčení, když pomineme občasné výlevy zoufalosti k bohům. Nikdy ale neopouští své klidné vody a ve všech případech si udržuje chladnou hlavu. Nikdy nezvedá hlas a nikdy se nevzteká. Naštěstí ho rozčílení velmi brzy opouští.   Ve chvílích, kdy zrovna není kvůli něčemu rozladěný, je to velmi usměvavý pes se skvělým smyslem pro humor, ačkoliv jsou jeho vtípky a poznámky často směrované vůči někomu dalšímu. Rád se směje, a užívá si dobrou společnost dobrých přátel.  
„Nemusím ti to zase půl hodiny vysvětlovat...“
  Svým okolím je však nejvíce znám a nejvíce respektován pro své hluboké znalosti všeho možného. Ačkoliv by se to nemuselo na první pohled zdát, Liron je vášnivý čtenář převážně odborné literatury. Má rád historii, cestopisy, ale hlavně všechny knihy pojednávající o vědě, fyzice i magii. I přestože nic z toho nikdy sám nestudoval, ví toho skutečně hodně. Sám se skvěle vyzná v matematických výpočtech a ke všem problémům přistupuje čistě logicky. Mnozí se o něj v oblasti informací velice rádi opírají, a on informace zase s chutí šíří. Rád si povídá o komplexních věcech a vede sáhodlouhé diskuse s těmi, kteří něco sami ví, ale i s těmi, kteří se chtějí jen něco přiučit.  
„Nechci tedy přehánět, ale řekl bych, že Kiff Thornsson je asi o něco chytřejší než já.“
  Jako císař vyzdvihl v celé Thiře důležitost vzdělání a odborných znalostí. Finance nově zaměřil hlavně na budování nových výzkumných laboratoří a škol, což jen podpořilo jeho snahu o zlepšení studií. Na dvůr císařského hradu Harskiru si zve všechny nadané vědce, a kyrellionské hlavní město Nirna se stalo jeho nejoblíbenější destinací za účelem nových poznatků.

Základní informace

Celé jméno: Liron III. Zimerius   Narození: 23. 3. 354 Ak. E.   Místo narození: Harskir, Kreda   Tituly: císař Thirský, král Kredevský, kníže Krollský   Rod: Zimerius  

Vláda

Doba vlády: 50. 4. 368 Ak. E. – 49. 3. 380 Ak. E.   Předchůdce: Divarmod I. Zimerius   Dědic: Käjthire I. Durothil Zimerius  

Rodina

Manželka: Mara I. Zimerius   Potomci: Liron IV. Zimerius, Käjthire I. Durothil Zimerius   Otec: Ursynn I. Zimerius   Matka: Merlise I. Uharsk Zimerius

Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Character Portrait image: by Käjthire