Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Powstanie Stormii

Podczas rozlewu żywiołów jedna z potężnych Draiad płynęła przez bezkresne wody północnego wschodu. Gdy dotarła do miejsca gdzie wodę z północy i wschodu ograniczały góry na wybrzeżu wzruszyła się pięknem tego miejsca. Postanowiła zatrzymać się na tych wodach na dłużej. Gdy zwiedziła podwodny świat postanowiła zainteresować się wschodnim wybrzeżem. Wyszła na ląd i zaczęła wędrować po górach ciesząc oczy pięknem bezkresnej wody poniżej jej stóp. Po kilku dniach wędrówki w rozpadlinie natknęła się na gniazdo z niezwykłymi, stalowymi jajami. Gdy wzięła jedno do ręki, usłyszała przerażający, wściekły ryk. Do rozpadliny wleciał skrzydlaty mężczyzna o skórze jak błyszcząca stal. Ze względu na nieznajomość wspólnej metody porozumiewania się wywiązała się walka. Po krótkim starciu Draiada zmieniła się w potężnego żywiołaka wody. Stalowy mężczyzna podjął dalszą walkę w postaci ogromnego Kryształowo Stalowego Smoka. Ich potyczka trwała dniami i nocami, a całe starcie ze szczytu gór nieopodal oglądał pewien Starzec. Wiele dni nie mógł oderwać wzroku od niezwykłej potyczki. Do walki z czasem dołączały kolejne mniejsze smoki na zawołanie kolosalnego oraz żywiołaki pod wodzą potężnej Draiady. Żadna ze stron nie mogła przemóc drugiej i tak mijały kolejne tygodnie, miesiące, może nawet lata... Gdy walka przeniosła się tuż obok góry na której siedział Starzec, ten przemówił. Zaczął zadawać pytanie "czemu walczą" we wszystkich znanych mu językach. W końcu udało mu się zwrócić uwagę walczących. Po chwili okazało się, że Ci nie pamiętają nawet od czego się zaczęło. Spór jednak nabrał natury terytorialnej. Smoki nie chciały oddać wschodniego brzegu, a poplecznicy Draiady nie chcieli rezygnować z nowo zamieszkałych terenów. Mimo, że walki zostały zawieszone żadna ze stron nie chciała ustąpić. Draiada miała jednak przyjaciela. Był nim potężny Demon żyjący w podziemiach. Demon na prośbę Draiady nocami przesuwał wybrzeże coraz dalej na wschód. w ten sposób przez latach konflikty wybuchały coraz rzadziej, a ziemie smoków odpłynęły daleko daleko na wschód.

Historical Basis

Legenda wydaje się być powiązana z doniesieniami dotyczącymi krwawych walk Pierwszych Smoków przeciwko Draiadom podczas rozlewu żywiołów.

Spread

Legenda znana jest Żywiołakom oraz Smokom. Znana jest również często mieszkańcom Północnych Krain, zwłaszcza Pustkowii oraz wielu Jaszczuroludzim.

Cultural Reception

W zależności od tego czy opowiadają ją Wyznawcy Smoków czy Żywiołów, jedni lub drudzy rozpoczęli wojnę.

In Literature

Wśród smoków istnieją opowiadania na temat Pierwszego Smoka. Kolejna legenda w której pojawia się Pierwszy Starzec.
Date of First Recording
Bardzo bardzo dawno temu....
Date of Setting
Niedługo po tym jak Znany Świat został stworzony

Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Comments

Please Login in order to comment!