Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Pravlk kredský

Pravlk kredský je nejpůvodnější poddruh pravlka thirského, který mu je ze všech poddruhů také geneticky i anatomicky nejblíž. Vyvinul se samostatně v oblasti Shtyrských hor a stal se prvním, který vytvořil inteligentní kmen, konkrétně kmen Bórů.  

Fyzický vzhled

Pravlci krédští jsou poměrně vysocí, průměrná výška se pohybuje kolem 110 cm. Jsou to huňatí pravlci s vyváženou stavbou těla, která je ze všech ostatních poddruhů pravlka thirského nejpodobnější jejich předkovi. Těla pravlků krédských jsou dlouhá a atletická, pokrytá dlouhou či kratší srstí s hustou podsadou, sloužící jako izolant tepla. Tlapky mají štíhlé, ale silné. Jsou přiměřeně svalnatí, mají nadmutou hruď a velká ramena, ovšem velmi ladně postavený hřbet. Jejich čenichy jsou protáhlé a čelisti silné. Uši musí být vždy vzpřímené, jakýkoliv jiný typ uší poukazuje na nečistokrevnost jedince. Jejich ocasy jsou krásně dlouhé a osrstěné, čímž dodávají pravlkovi pýchu.

pravlk kredský

Základní informace

Země původu a výskytu: Kredeva  

Tělesná charakteristika

Hmotnost: 75–85 kg   Výška †: 115–125 cm  

Vědecká klasifikace

Říše: živočichové (Animalia)   Kmen: strunatci (Chordata)   Podkmen: obratlovci (Vertebrata)   Třída: savci (Mammalia)   Řád: šelmy (Carnivora)   Čeleď: psovití (Canidae)   Rod: vlk (Canis)   Druh: pravlk thirský (Canis thirus)  

Trinomické jméno

canis thirus kredus

Varianty

  • krátkosrstá
  • dlouhosrstá

Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild