Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Mara Zimerius

bývalá thirská císařovna

  Mara je milující matkou i manželkou, která by pro svou rodinu udělala všechno na světě. Její láska a starostlivost se odrazily i v její vládě a mezi svými poddanými se díky tomu rychle stala oblíbenou panovnicí.  

Fyzické údaje

  • Pohlaví: ♀
  • Hmotnost: 79 kg
  • Výška †: 108 cm
  • Uši: vzpřímené
  • Srst: střední
  • Barva srsti: bílá s játrovými znaky
  • Barva očí: oříšková
 

Vzhled

  Mara je velmi elegantní vlčice s překrásně hebkou srstí. Její kožíšek se pyšní bílou barvou, kterou ještě doplňují játrové znaky. Nejvíce však vystupuje její znamínko krásy, malá tmavá tečka schovaná u levého koutku tlamičky. Ta svým umístěním stahuje pozornost k obličeji a k Mařiným oříškovým očím, jež jsou vždy plné porozumění a lásky.   Tělo má velmi drobné a lehce stavěné, což jí propůjčuje dojem křehkosti a něžnosti. Ač je Mara skutečnou dámou, která na svou krásu v přiměřené míře dbá, nenechte se zmást. Za touto zdánlivou jemností se totiž skrývá velmi silná osobnost.

Povaha

  Mara je již od pohledu překrásná, jemná vlčice s ohromným srdcem. Má velkou slabost pro mláďata všech druhů, ochranitelský pud vůči slabším, zálibu v zahradnictví a v neposlední řadě i cit pro umění. Jako malá se věnovala malbě, ovšem srdce ji nakonec přivedlo na školu zoologie a botaniky. Tady si mohla splnit svůj sen, a to sice starat se o všechny živé bytosti, které potřebují péči. Maru nikdy nic nebavilo a nenaplňovalo víc.   Každý Maru zná pro její vnímavost, silně vyvinutou empatii a vstřícnost vůči všem, kdo si její pozornost zaslouží. Těch však bohužel Mara nepotkala mnoho. Mara je sice velmi laskavá a obětavá vlčice, ovšem v žádném případě není hloupá a rozdává se pouze těm, kterým plně věří. Získat si její náklonnost a důvěru není sice vůbec jednoduché, ale ti, kteří to dokázali, se mohou těšit z nekončící lásky a porozumění z její strany. Pro své nejbližší je vždy připravená obětovat nejen svůj čas, ale nakonec i svůj život, bylo-li by to někdy potřeba.  
„Jsi má dcera. Trápí mě, když se trápíš...“
  Mimoto je Mara upřímná vlčice, která se umí pořádně rozzlobit a dupnout si, když je to potřeba. Sice se nikdy nesnižuje ke křiku, natož k násilí, ale už jen svým zamračeným výrazem mnohé zatlouká do země. Bývá velmi starostlivá a často se strachuje. Ve své rodině je to však právě ona, kdo své blízké utěšuje optimismem, a to hlavně v situacích, ve kterých hraje hlavní roli zdravotní problém.   Další velkou část její osobnosti tvoří silná a pevná víra. Mara se nikterak netají svou náklonností k náboženství a nadpřirozeným sílám, ačkoliv nikdy nebyla radikální vyznavačka, a je zcela přesvědčená o existenci vyššího smyslu života. Toto přesvědčení ji provází celý život a nalézá v něm útěchu při těžkých chvílích, ačkoliv ji v těchto ideích její rodina příliš nepodporuje, a to obzvlášť manžel Liron třetí.  
„Někde tam venku je něco úžasného, čemu nerozumíme. Něco většího, než jsme my. Cítím to.“

Relationships

Mara Zimerius

matka (Vital)

Towards Käjthire Zimerius

5

5

Honest


Käjthire Zimerius

dcera (Vital)

Towards Mara Zimerius

5

5

Honest


Základní informace

Celé jméno: Mara I. Zimerius   Přezdívky: Marča   Narození: 26. 3. 356 Ak. E.   Místo narození: Kroll   Tituly: císařovna Thirská, královna Kredevská, kněžna Krollská   Rod: Zimerius  

Vláda

Doba vlády: 50. 4. 368 Ak. E. – 49. 3. 380 Ak. E.   Předchůdce: Merlise I. Zimerius   Dědic: Käjthire I. Zimerius  

Rodina

Manžel: Liron III. Zimerius   Potomci: Liron IV. Zimerius, Käjthire I. Durothil Zimerius   Otec: Svajkob Bergmarsson   Matka: Maja Ethelsdottir   Sourozenci: Koldis Geitirsdottir, Hallur Geitirsson

Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Character Portrait image: by Käjthire