Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Malian Evensson

vůdce Mírovců

  Malian se stal vůdcem rebelské organizace ve Vardenu, vedl první úspěšný atentát na rodinu Destinenů a unesl císařovnu Käjthire. Už od svých začátků v nelegálních zápasech byl známý pro svůj odpor k řádu, zákonům a koruně.  

Fyzické údaje

  • Pohlaví: ♂
  • Hmotnost: 64 kg
  • Výška †: 88 cm
  • Uši: překlopené, kupírované
  • Srst: hladká
  • Barva srsti: játrová s bílými znaky
  • Barva očí: pravé zelené, levé modré
 

Vzhled

Malian je pohledný, mladý pes výšky průměrného Vardence. Základ jeho krátké srsti tvoří játrová barva, kterou doplňují bílé znaky. Charakteristické je pro něj především zbarvení jeho tváře, přičemž pravá půlka je bílá se zeleným okem a ta levá je játrová s modrým okem. Kořen čumáku mu pak zdobí ještě jednotlivé, játrové fleky, přecházející až k samotnému flekatému čumáku, který má mimo tmavších flíčků růžovou barvu. Stejně růžové jsou i jeho polštářky a vnitřek kupírovaných uší. Ta však nejsou jediná, co vyvolává u ostatních z Maliana respekt. Pod krátkou srstí se mu rýsují svaly, jejichž původ dokazují četné jizvy. Největší a nejlépe viditelnou je jizva na levém rameni, která k Malianovi už neodmyslitelně patří.  

Povaha

Není jisté, kým by se Malian stal, kdyby se narodil do šťastné rodiny v lepších podmínkách. Prostředí, kde Malian vyrůstal, bylo velmi kruté a nehostinné k slabým jedincům. Společně s přísnou výchovou to pak tvoří velkou část původu Malianova krutého, sobeckého a bezcitného smýšlení. Už od štěněte byl velmi horkokrevný a cílevědomý, což představovalo velkou výhodu v kriminální oblasti, takže v něm tyto vlastnosti byly okolím podporovány. Malian se rychle uchytil a násilí se pro něj stalo zcela běžnou záležitostí každého dne.   Když však pomineme jeho chování ovlivněné drsným prostředím, Malian by se dal jednoduše shrnout jako typický, extrovertní cholerik. Má rád společnost a naopak nenávidí samotu, což jen nahrává jeho vrozeným, vůdčím schopnostem, které plně využil již ve velmi mladém věku. Mezi ostatními je oblíbený pro svůj optimismus a také pro fakt, že se dokáže spřátelit snad s každým. Bohužel trpí vysokou náladovostí a dokáže se nejenom snadno nadchnout, ale také stejně snadno naštvat. Svou zlost si pak typicky vybíjí na ostatních.   Ačkoliv nikdy nechodil na žádnou školu, je Malian až neobvykle chytrý pes, a ve své oblasti se vyzná velmi dobře. Všechen svůj intelekt tak bohužel využívá ke kriminálním účelům, a to zejména při vedení své organizace Mírovců.   Důvod, proč se tak vzhlédl ve Valthamirovi, byl jeho pocit nadřazenosti vůči slabým. Malian cítí, že si své postavení ve společnosti zasloužil, a díky tomu si ve své hlavě uplatňuje právo utlačovat ty, kteří to nedokážou.

Základní informace

Celé jméno: Malian Evensson   Přezdívky: Mal, Lian, Malí   Narození: 48. 5. 367 Ak. E.   Místo narození: území Dun   Tituly: vůdce Mírovců  

Rodina

Otec: Even Kyronsson   Matka: Gavana Sivasdottir   Sourozenci: Maurin Evensson, Mirall Evensson

Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Character Portrait image: by Käjthire