Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Dorain Durothil

bývalý thirský císař

Jeho Veličenstvo Dorain Baff Durothil

  Dorain Durothil byl statný a robustní pravlk björgenského původu, jenž se sňatkem stal císařem Thirského císařství.  

Fyzické údaje

 
  • Pohlaví: ♂
  • Hmotnost: 92 kg
  • Výška †: 124 cm
  • Uši: sklopené
  • Srst: dlouhá
  • Barva srsti: trikolor
  • Barva očí: modrá
 

Vzhled

  První, co vás na Dorainovi uchvátilo, byla jeho výška. Dokonce i na poměry björgenských pravlků beronských se jednalo o výjimečnost. Měl mohutnou stavbu těla, přiměřeně osvalenou. To však skrývala jeho srst, která byla velmi huňatá, středně dlouhá s hustou podsadou a tříbarevným zbarvením. Základní barvu tvořila černá, naopak jeho tlamička s hrudí, břichem, prsty u tlapek a koncem ocásku se pyšnily čistě bílou. Zbylé tříslové znaky byly zase tmavě rezavé. Společně tak barvy vytvářely příjemný kontrast na jeho kožíšku.   Ouška měl vysoce posazené a překlopené, tak, jak je má každý Björgenec. Čumáček byl uhelně černý a lesklý, stejně tak i drápky u tmavě hnědých polštářků. Oči s příjemně modrou barvou zdědil po matce.  

Povaha

  Dorain byl vždy velmi zvídavý. Už od malička toužil objevovat svět. Byl učenlivý, moc rád si rozšiřoval své vědomosti, a ještě radši je zkoušel v praxi. Bavilo ho tvořit a zkoumat vše, co se jen dalo, a to většinou z technické stránky věci. Sbíral zkušenosti, které stále doplňoval a vylepšoval, a se kterými se vždy rád podělil s těmi, kteří o to stáli.   I když Dorain potřeboval někdy chvíli samoty, společnost měl moc rád, a tak byl dokonalým příkladem typicky ambivalentní osobnosti. Těšilo ho poznávat nové přátele, povídat si o nejrůznějších tématech, zapojovat se do společenských akcí. Vždy se snažil všem vyjít vstříc a být komunikativní, rád se s ostatními smál. Sám byl také často tím, který rozveseluje. Pro Doraina bylo pomáhání ostatním samozřejmostí. Ať už někdo potřeboval pomocnou tlapku nebo rameno na vyplakání, Dorain stál vždy připravený to všechno poskytnout, a to klidně i na svůj vlastní úkor.  
„Já prostě z toho pocitu pomáhání žiju...“
  Sám Dorain se však mohl cizincům jevit jako záhadný. Dokonale přizpůsoboval svůj přístup k dané situaci. Byl velmi inteligentní a rozumný, jeho okolí si ho vážilo pro jeho schopnost zůstat objektivní a řešit věci s rozvahou. I v těch nejvypjatějších chvílích Dorain zachovával chladnou hlavu. Samozřejmě, i jeho trpělivost měla své hranice, ale ani v těch nejhorších případech neklesal ke zvyšování hlasu, natož k používání hrubé síly. Ačkoliv si za svým přesvědčením vždy pevně stál, své emoce uměl ovládat a slova mu k vyjednávání bohatě stačila.  
„Já byl vždy složitý, jen to nikdo nevěděl.“
  Co se týče jeho blízkých, Dorain byl starostlivý a milující. Díky svému altruismu ho dělalo šťastným už jen to, že jsou šťastní ostatní, a pro svou rodinu se byl ochotný rozdat. Právě to se však občas stávalo pro Doraina i zdrojem trápení, neboť jeho pokusy vyhovět všem nebyly vždy úspěšné. I přesto si ho ale jeho okolí i ve zlých situacích vysoce vážilo nejen pro jeho smysl spravedlnosti, ale také pro jeho ochotu obětovat se a pomáhat druhým.   Císařem se nikdy stát netoužil, a oslovení „Vaše Veličenstvo“ mu bylo vždy proti srsti. Bavilo ho však vše kolem toho. Jako císaři se mu otevřelo nespočet možností, jak dále poznávat svět a pravlky v něm, a on je všechny velmi rád využíval. Velká zodpovědnost mu nebyla nijak na obtíž, důležité rozhodování dobře se svým logickým smýšlením zvládal a velké výzvy, které s jeho titulem často přicházely, ho bavily řešit.

Historie

  Dorain se narodil 4. žárna roku 366, jako první štěně mladé baronky Viely Durothil a začínajícího architekta Faua II. Durothila.

Relationships

Dorain Durothil

manžel (Important)

Towards Käjthire Zimerius

0

0

Honest


Käjthire Zimerius

manželka (Important)

Towards Dorain Durothil

0

0

Honest


Základní informace

Celé jméno: Dorain Baff I. Durothil Zimerius   Přezdívky: Dor, Dorý, Baf, Bafík   Narození: 8. 4. 366 Ak. E.   Místo narození: Berrna   Úmrtí: 37. 7. 380 Ak. E.   Místo úmrtí: Velký oceán   Tituly: císař Thirský, král Kredevský, kníže Krollský, baron Berrnský   Rod: Durothil, Zimerius  

Vláda

Doba vlády: 49. 3. 380 p. An. – ?   Předchůdce: Liron III. Zimerius   Dědic: Tiraz Baff II. Zimerius  

Rodina

Manželka: Käjthire I. Durothil Zimerius   Potomci: Tiraz Baff II. Zimerius   Otec: Fau II. Durothil   Matka: Viela I. Durothil   Sourozenci: Sidy I. Durothil

Remove these ads. Join the Worldbuilders Guild

Character Portrait image: by Käjthire