Sol Železná

Pěst Nargy Sola (a.k.a. Štítonoška z Deinriru)

Je zakladatelka Deinriru, štítonoška a věhlasná bojovnice. V boji se může měřit prakticky s jakýmkoli mužem, a v pití medoviny zrovna tak. Je to nezávislá silná žena, která si umí vzít co je její. Své kroky a osud směřuje tak, aby v Silgardu mohla hodovat s ostatními, po boku samotné Nargy.

Physical Description

General Physical Condition

Sol má středně vysokou svalnatou postavu, na ženu má široká a oblá ramena a vypracované paže. Její ruce, ač drobné, jsou drsné, se silnými prsty. Velká ňadra, úzký pas a široké boky doplňují její vzezření válečnice. Nohy má dlouhéa svalnaté, přes pravé stehno se jí táhne jizva šikmo přes sval. Na zádech má jí zdobí celá řada dalších jizev od šípů, sečných zbraní i popálenin.

Facial Features

Pohled světle hnědých očí válečnice je tvrdý. Levé obočí má přerušené, neboť se jí od něj nahoru na čelo táhne jizva. Další malá jizva jí vede kolmo přes rovný nos. Má průměrně pohlednou tvář, úzkou bradu a tenké rty.

Identifying Characteristics

Přes lopatky se jí také táhne tetování, vyobrazující křídla smrti, černá pernatá a mezi nimi lebku, na levém rameni má pak severskou runu N. Doma v Deinriru také používá parfém ze šípků a divokých růží.

Physical quirks

Sol je levák, což jí mnohdy poskytuje výhodu v boji. Její postoj je hrdý a široce rozkročený. Svá tvrzení obvykle doplňuje odpovídajícími gesty, když se snaží prosadit si svou.

Apparel & Accessories

Oděná většinou chodí do kožené s bronzovými sponami a nýty, se suknicí z proužků černé kůže. Za pasem nosí obyčejný krátký meč, nůž v levé okované botě, na zádech pak má svůj obouruční meč, kterému říká Nargaklore, zabalený v plátně. Doma se obvykle změní k nepoznání, své světlé vlasy volně rozpustí a na sebe si oblékne světle modré lněné šaty, zlaté náramky se vsazenými safíry a tenkou zlatou obroučku na hlavu, elfského stylu.

Mental characteristics

Personal history

Sol v Tírbogu prožila slavnost ohně, kdy měla možnost svého bratra lépe poznat. Poznala také jeho rodinu a s jeho ženou a dcerou si vybudovala za tu krátkou dobu poměrně pěkný vztah. Malou Lajlu pomohla Einarovi vynést z hořícího domu, když propukl požár ve velké síni. Astrid, která byla v bezvědomí, krátce před koncem oslav procitla a řekla Sol, že se utkala s obrem s černou kůží, který se nakonec ukázal být mictianem Thel'Axirem. Sol se rozhodla se s démonem utkat, ale jeho síly byly příliš. Jako jediná ze čtyřčlenné skupiny přežila. Nakonec se po skončení oslav odebrala se zbytkem bojovnic zpět do Deinriru, kde se ještě dlouho vzpamatovávala ze svých zranění.

Education

Pro Sol bylo učením křest ohněm. Nikdy se nenaučila většinu prací, jak se na Sjonwallskou ženu sluší, za to si osvojila zkušenosti v boji s variacemi různých zbraní, také v ovládání lodě, velitelství a taktiky.

Employment

Před tím, než založila Deinrir byla pouze obyčejnou štítonoškou ve slubách několika jarlů.

Accomplishments & Achievements

Za své největší úspěchy považuje svoji dceru Galdru, Deinrir, a zejména svoji nezávislost na mužích.

Failures & Embarrassments

Poprvé, co zakusila opravdová příkoří ve svém životě, bylo tehdy, když ji jarl Folkan zajal, znásilňoval a mučil, také to, že její matka zemřela při jejím osvobozování. Za svůj druhý škraloup považuje prohraný souboj s démonem Thel'Axirem.

Mental Trauma

Když byla vězněm jarla Folkana, zažila skutečný pocit bezmoci, který zůstal hluboko v ní. Dala si slib, že už nikdy nebude bezmocná.

Morality & Philosophy

Jelikož poznala z větší části jen špatné stránky mužského pohlaví, je Sola přesvědčená, že muži jsou dobří pouze k tomu, aby ženě pomohli počít děti. Jsou to jen chvástaví opilí násilníci, kteří si myslí, že jim patří svět.

Taboos

Sol už nikdy nebude moci plně důvěřovat žádnému muži.

Personality Characteristics

Motivation

Sol si prožila své, a ví, že toto se děje v celém světě. Ví, že docílit rovnoprávnosti a nezávislosti ženy je za jejího života nemožné, ale vede své bojovnice k tomu, aby prosazovaly její vůli i poté, co se ona odebere k Narze.

Likes & Dislikes

Nemá ráda upocené chlípné chlapy, páchnoucí alkoholem, nestrpí, aby se nějaký muž choval ženě hrubě v její přítomnosti, byť by to byla otrokyně, má ráda dobrý a čestný boj, dobrou medovinu a bujarý život. Ráda se prochází Deinrirem a sleduje pokojný život v něm. Líbí se jí zpěvy skalda Baudra, ráda by, aby jednou složil píseň i o ní.

Virtues & Personality perks

Sol je výbušný typ povahy, má praktické myšlení a řídí se zásadou, že účel světí prostředky. Je odvážná a nebojácná, nelekne se žádné výzvy. Když se potřeba, dokáže se obětovat pro ostatní a vystačí si jen s málem. Proti těm, kteří ji poštvali proti sobě, dokáže být až příliš krutá a nemilosrdná. Když je dohnána do krajností, snaží se svých cílů dosáhnout lstí.

Personality Quirks

Když jí opravdu ujedou nervy, vrhá první věc, která jí přijde pod ruku. U lidí, které má ráda, často ve vhodných chvílích bere jejich tvář do obou dlaní a láskyplně se na ně usměje.

Hygiene

Na ženu není až tak choulostivá na hygienu. Zejména v období nájezdů si vystačí opravdu s málem. V Deinriru chdoí vždy čistá a upravená.

Social

Family Ties

matka Štítonoška Kendra

otec Arlak

dcera Galdra

nevlastní bratr Einar Jednoruký

švagrová Lorvi

synovec Finn

neteř Lajla

Religious Views

Sol uctívá severské bohy, ze všech nejvíce samozřejmě Nargu, ochránkyni žen, dále pak Soloku, po níž je pojmenovaná, teprve až na třetí místo řadí Hirna.

Social Aptitude

Chování Sol se liší podle prostředí, tam kde se cítí příjemně a v bezpečí se chová uvolněně a otevřeně. V cizím prostředí je pak spíše uzavřená, více poslouchá, než mluví, a je neustále ve střehu.

Hobbies & Pets

V Deinriru má fenu malamuta jménem Njordi, kterou pravidelně trénuje, a která ji poslouchá na slovo.

Speech

Její hlas je hlubší, s ledovým nádechem. Přesto rázný a hrdý. V hněvu pak dokáže vystoupat do závratné síly, srovnatelné s burácením bouře.

Relationships

Sol Železná

Nevlastní sestra (Trivial)

Towards Einar Jednoruký

1

0

Honest


Einar Jednoruký

Nevlastní bratr (Trivial)

Towards Sol Železná

0

0

Honest


Wealth & Financial state

Svými nájezdy si nashromáždila obstojné množství pokladů, kterým se vyrovná většině jarlů z dob před velkým nájezdem na Elvan.

Species
Člověk
Ethnicity
Seveřan
Honorary & Occupational Titles
Jarl z Deinriru
Year of Birth
56 před Darem 28 Years old
Birthplace
Trogstan, Froia
Current Residence
Deinrir, Froia
Biological Sex
žena
Sexuality

muži - vysocí, silní, s hezkými zuby

ženy - drobnějšího vzrůstu a jemnější povahy

Eyes
Světle hnědé
Hair
Plavé jako pšenice, po stranách hlavy oholené, na temeni spletené do různě velkých copánků
Height
176cm
Weight
62kg
Known Languages

severský jazyk - rodilý mluvčí

obecná řeč - lámaně


Comments

Please Login in order to comment!